Chelsea odrabia straty i pokonuje Wimbledon 2:1 w Pucharze Ligi

Joe Lewis z AFC Wimbledon walczy z Nicolasem Jacksonem z Chelsea
Joe Lewis z AFC Wimbledon walczy z Nicolasem Jacksonem z ChelseaReuters
W meczu drugiej rundy Pucharu Ligi Chelsea szybko straciła bramkę, ale ostatecznie zdołała wygrać 2:1 z czwartym w tabeli AFC Wimbledon na Stamford Bridge w środę.

Goście z League Two objęli szokujące prowadzenie z rzutu karnego w 19. minucie za sprawą Jamesa Tilleya po tym, jak bramkarz Chelsea Robert Sanchez powalił Harry'ego Pella w polu karnym.

Piłkarze Chelsea nadal cieszyli się znacznym posiadaniem piłki, ale nie udało im się tego wykorzystać, dopóki nie przyznano im rzutu karnego za faul na Nonim Madueke. Napastnik reprezentacji Anglii do lat 21 sam wykorzystał jedenastkę.

Rezerwowy Enzo Fernandez zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy w 72. minucie, strzelając swojego pierwszego gola dla klubu.

Zobacz podsumowanie meczu na Flashscore.