Mecz Ajax-Feyenoord ma być dokończony w środę i bez kibiców

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Mecz Ajax-Feyenoord ma być dokończony w środę i bez kibiców
Drużyny musiały opuścić boisko
Drużyny musiały opuścić boisko
Profimedia
Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) wyznaczył nową datę zakończenia głównych derbów kraju. Pozostałe 35 minut zostanie rozegrane bez udziału kibiców w środę. Na takie rozwiązanie stanowczo nie zgadza się Ajax Amsterdam, który miał już zaplanowany mecz na środę i teraz zapowiada kroki prawne.

W najbliższą środę o godzinie 13:00 Ajax i Feyenoord mają powrócić na Johan Cruyff Arena, aby rozegrać pozostałe 35 minut De Klassikera, meczu przerwanego w niedzielę. Pojedynek trzeba było przerwać w 55. minucie, gdy po raz drugi na boisko wrzucono pirotechnikę, a drużyna z Rotterdamu prowadziła już wtedy 3:0.

KNVB wyjaśnia również, że decyzja została podjęta we współpracy z władzami Amsterdamu, w celu zagwarantowania bezpieczeństwa po starciach, które miały miejsce. Mecz nie będzie miał kibiców na trybunach.

Oznacza to również kolejną zmianę w terminarzu Ajaxu. Przypomnijmy, że zespół miał zaplanowane na najbliższą środę starcie z Volendam, które zostało przełożone z trzeciej kolejki Eredivisie i zostanie przesunięte na inny termin.

Sam Ajax wyraził zdecydowany sprzeciw wobec tej decyzji. Klub twierdzi, że istniała możliwość rozegrania meczu w listopadzie, czego nie da się zrobić w przypadku meczu z Volendam (który gra w rundzie pucharowej, której Ajax nie ma). Amsterdamski klub grozi nawet złożeniem skargi do sądu.