PSV Eindhoven śrubuje rekord po trudnym meczu. "To jest godne mistrzostwa"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

PSV Eindhoven śrubuje rekord po trudnym meczu. "To jest godne mistrzostwa"

PSV Eindhoven śrubuje rekord po trudnym meczu. "To jest godne mistrzostwa"
PSV Eindhoven śrubuje rekord po trudnym meczu. "To jest godne mistrzostwa"AFP
Trener Peter Bosz nie krył zadowolenia ze swoich podopiecznych po wygranej w bardzo trudnym meczu z trzecim w tabeli Twente. Jedyny gol padł pod koniec doliczonego czasu i umocnił PSV na prowadzeniu, podtrzymując serię 42 meczów ligowych bez porażki, uwzględniając wszystkie 26 tego sezonu.

W niedzielnym hicie ligi holenderskiej PSV Eindhoven przeważało nad ambitnym FC Twente, ale nie było w stanie tego udokumentować. Co gorsza, przyjezdni z Enschede wyjechali przekonani, że nie uznano im prawidłowo zdobytej bramki (główka Boadu z początku drugiej połowy), a PSV jedyną bramkę w meczu zdobyło dopiero w 97. minucie, autorstwa Ricardo Pepiego.

Sprawdź statystyki meczu PSV-Twente

Wygrana oznacza, że PSV z jednej strony utrzymało 10 punktów przewagi nad Feyenoordem, a z drugiej powiększyło przewagę Feyenoordu nad Twente do dziewięciu punktów. Na podium panuje więc spokój i trener Peter Bosz przyznał, że trudno mu sobie wyobrazić niezdobycie mistrzostwa. 

"Nie wątpiłem w swoją drużynę przez cały sezon, nie w tym rzecz" – powiedział na konferencji szkoleniowiec, odnosząc się do przewagi, która wydaje się trudna do roztrwonienia po 26 kolejkach. 

Jednocześnie przyznał, że ten mecz mógł przerwać fantastyczną serię jego drużyny. W doliczonym czasie świetną okazję miał bowiem Mitchell van Bergen, ale zmarnował ją. "Gdyby strzelił, byłoby po wszystkim. Ale wyciągnęliśmy ten mecz z płomieni. To jest godne mistrzostwa".

Sytuacja PSV w tabeli Eredivisie wciąż jest wymarzona!
Sytuacja PSV w tabeli Eredivisie wciąż jest wymarzona!Flashscore