Barnabás Varga ze "złamanymi kośćmi twarzy" po wypadku podczas meczu Szkocji i Węgier

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Barnabás Varga ze "złamanymi kośćmi twarzy" po wypadku podczas meczu Szkocji i Węgier

Zaktualizowany
Barnabas Varga został zabrany do szpitala na noszach
Barnabas Varga został zabrany do szpitala na noszachAFP
Barnabás Varga, węgierski napastnik, który zderzył się z bramkarzem Szkocji w 70. minucie niedzielnego meczu grupy A Euro 2024, jest w stanie stabilnym w szpitalu w Stuttgarcie.

"Stan Barnabasa Vargi jest stabilny! Zawodnik jest obecnie hospitalizowany w jednym ze szpitali w Stuttgarcie" - ogłosiła węgierska federacja piłkarska (MLSZ) w mediach społecznościowych, obiecując dalsze informacje w przypadku jakichkolwiek zmian w stanie zawodnika Ferencvárosu.

Komunikat został zaktualizowany i uszczegółowiony po badaniach przeprowadzonych już w szpitalu: "Podczas zderzenia w meczu doszło do złamania kilku kości twarzy Barnabása Vargi, a on również doznał wstrząśnienia mózgu. Najprawdopodobniej należy spodziewać się operacji" - podał węgierski MLSZ.

Barnabás Varga zderzył się z bramkarzem Szkocji w 70. minucie i natychmiast upadł na murawę, tracąc przytomność i wywołując ogromne zaniepokojenie w Stuttgarcie. Węgierscy piłkarze rzucili się, by udzielić mu pomocy, a po przybyciu ratowników zabezpieczyć obszar, w którym udzielano pomocy zawodnikowi. Wzywali również do szybkiego zespołu medycznego z noszami.

Varga został następnie odwieziony do szpitala i zastąpiony na boisku. Węgry ostatecznie wygrały mecz dzięki bramce Kevina Csobotha w 90. minucie, a świętowanie gola odbyło się poprzez wzniesienie koszulki Vargi z numerem 19.