Euro Flash: Francja wygrywa w (dosłownych) bólach, Rumunia i Słowacja świętują

Euro Flash: Echa porażki Polaków, do gry wchodzą Francuzi i Austriacy
Euro Flash: Echa porażki Polaków, do gry wchodzą Francuzi i AustriacyAFP
Kolejny dzień Mistrzostw Europy w piłce nożnej to otwarcie zmagań w grupie F, a także dokończenie 1. kolejki w "polskiej grupie". Zaczniemy od meczu Rumunia - Ukraina o 15, a potem przed nami spotkanie Belgia - Słowacja o 18 oraz bezpośrednie spotkanie dwóch kolejnych rywali biało-czerwonych w grupie - Austrii i Francji.

23:34 Według byłego lekarza reprezentacji Francji, absencja Kyliana Mbappé może potrwać co najmniej 10 dni, co oznaczałoby, że kapitan mógłby powrócić dopiero w 1/8 finału, w najlepszym przypadku. Jeszcze dziś w nocy ma przejść badanie rezonansem elektromagnetycznym i operację.

23:08 Sytuacja w Grupie D jest "zgodna z planem", ale obraz obu meczów pierwszej kolejki pozwala Polakom i Austriakom wciąż marzyć o awansie. Decydujący będzie piątkowy mecz pomiędzy dwiema drużynami z zerem na koncie.

Grupa D - tabela po pierwszej kolejce
Grupa D - tabela po pierwszej kolejceFlashscore

23:02 Po wyjątkowo nerwowej końcówce Francuzi notują zwycięstwo 1:0, które mogło zostać okupione bardzo wysoką ceną. Nie wiadomo, w jakim stanie jest nos Kyliana Mbappe, który – wg pierwszych doniesień z Francji – może być złamany.

Liczby meczu Austria - Francja
Liczby meczu Austria - FrancjaOpta by Stats Perform

22:51 Według francuskiej telewizji mającej kontakt przy ławce rezerwowych Francji Kylian Mbappe ma złamany nos! Musiał zejść boiska z zakrwawioną koszulką, zarobił jeszcze żółtą kartkę za nieuprawniony powrót na boisko i wymuszenie przerwania gry.

22:23 Jak on tego nie strzelił? Kylian Mbappe zrobił fantastycznie wszystko, tylko nie ostatni kontakt z piłką. Mógł zamknąć mecz golem na 2:0, a podtrzymał nadzieje Austriaków przy życiu.

21:47 Przerwa w Dusseldorfie, gdzie obraz gry zdecydowanie się wyrównał. Pierwsze ponad 20 minut przebiegło pod dyktando Les Bleus, a jednak Austriacy - pomimo samobójczego trafienia - nie powinni być skreślani.

Statystyki meczu Austria - Francja do przerwy
Statystyki meczu Austria - Francja do przerwyFlashscore

21:38 Francuzi naciskali długo, ale nic nie chciało wejść. Udało się dopiero w 38. minucie, gdy nieoczekiwanie Maximilian Wober wpakował piłkę do własnej siatki. Francja prowadzi 1:0 w Dusseldorfie.

20:31 Zanim przejdziemy do drugiego pojedynku w „polskiej” Grupie D, zachęcamy zainteresowanych do sprawdzenia, co działo się wokół meczu Polska – Holandia, za kulisami.

20:16 Po dwóch nieoczekiwanych wynikach poniedziałek może okazać się dniem sensacji. Będzie tak, jeśli poniższy skład reprezentacji Austrii postawi tamę kadrze Francuzów. Mecz Austria - Francja na żywo z Flashscore od 21:00.

Składy na mecz Austria - Francja
Składy na mecz Austria - FrancjaFlashscore

20:00 Drugi nieuznany gol Belgii odebrał faworytom resztki nadziei. Belgia schodzi z boiska pokonana, a Słowacja wygrywa 1:0. Nikt chyba nie obstawiał takiego układu w Grupie E po pierwszej kolejce spotkań. Na pełne podsumowanie meczu Blegia - Słowacja zapraszamy tutaj.

Układ taabeli w Grupie E Euro 2024 po pierwszej kolejce
Układ taabeli w Grupie E Euro 2024 po pierwszej kolejceFlashscore

19:48 A jednak! Openda w ataku trącił piłkę ręką i po raz drugi Romelu Lukaku nie ma uznanej bramki... Co za emocje w końcówce.

19:45 Tego gola już nikt Lukaku nie odbierze! Napastnik Belgii wyrównuje w 86. minucie!

19:14 Romelu Lukaku wyrównuje dla Czerwonych Diabłów? Gol z najbliższej odległości podlegał jednak weryfikacji i okazało się, że belgijski znajper był na spalonym!

19:01 Węgierski napastnik Martin Adam odpowiedział na memy komentujące jego sylwetkę. Wszedł on na boisko w drugiej połowie meczu Węgry - Szwajcaria i zwrócił na siebie uwagę kibiców potężną sylwetką i długą brodą. Momentalnie w sieci pojawiło się wiele jego zdjęć. „Taki się urodziłem, mam taką sylwetkę. Nie twierdzę, że byłem taki duży, kiedy się urodziłem, ale taką mam budowę ciała. Genetyka – nie mogę tego zmienić” - powiedział, widocznie poruszony sytuacją.

18:48 Prowadzenie Słowacji to nie przypadek, podopieczni trenera Calzony rozegrali bardzo wyrównaną pierwszą połowę, a Belgowie zapłacili wysoką cenę za brak zdecydowania przed bramką rywali.

Statystyki pierwszej połowy meczu Belgia - Słowacja
Statystyki pierwszej połowy meczu Belgia - SłowacjaFlashscore

18:59 Szkocki obrońca Ryan Porteous może już na tym Euro nie zagrać. Za swój brutalny faul na Ilkayu Gundoganie w meczu otwarcia turnieju obejrzał on czerwoną kartkę, a teraz UEFA wlepiła mu dwa mecze zawieszenia. Szkocja musiałaby więc awansować do fazy pucharowej, by mógł on być brany pod uwagę przy ustalaniu składu przez Steve'a Clarke'a.

18:07 Słowacy zaczęli nieśmiało, ale przy pierwszej możliwej okazji pokazali, że nie wolno ich lekceważyć. Ivan Schranz już w 7. minucie dał prowadzenie naszym południowym sąsiadom!

17:24 Znamy wyjściowe składy, pozostało już tylko odliczać minuty do rozpoczęcia meczu Belgii ze Słowacją. Wygrana faworytów czy jednak kolejna niespodzianka?

Składy zgłoszone na mecz Belgia - Słowacja
Składy zgłoszone na mecz Belgia - SłowacjaFlashscore

16:55 Sensacja stała się faktem! Zwycięstwo Rumunii nad Ukrainą byłoby "tylko" niespodzianką, ale zwycięstwo Rumunii nad Ukrainą 3:0 to prawdziwa sensacja! W Monachium padały dzisiaj cudowne bramki i być może narodziła się piękna historia tego Euro, bo Rumuni z pewnością zyskali dzisiaj mnóstwo sympatyków ze strony bezstronnych widzów.

Statystyki z meczu Rumunia - Ukraina
Statystyki z meczu Rumunia - UkrainaOpta by StatsPerform

16:17 Rumuni się nie zatrzymują! Przed upływem godziny czasu gry mamy już 3:0! Ukraina na deskach! Kolejna świetna akcja Dennisa Mana, który wjechał w pole karne po krótko rozegranym rzucie rożnym i podał na pustą bramkę do Denisa Dragusa, który nokautuje rywali.

16:15 Znowu to zrobili! W 53. minucie Rumunia podwyższa prowadzenie nad Ukrainą po kolejnym świetnym uderzeniu z dystansu! Tym razem do siatki trafia Razvan Marin, a między słupkami nie popisał się Andrij Łunin.

15:33 Co za gol! Póki co najpiękniejsze trafienie turnieju w meczu Rumunia - Ukraina! Andrij Łunin źle wybijał piłkę, prosto pod nogi Dennisa Mana, który przytomnie podał na skraj pola karnego do Nicolae Stanciu, a ten fantastycznie przymierzył, trafiając idealnie pod poprzeczkę!

14:54 Robert Lewandowksi trenował dzisiaj z piłką. Napastnik reprezentacji Polski z powodu naderwania mięśnia dwugłowego nie mógł zagrać w meczu z Holandią, ale prawdopodobnie będzie gotowy do gry w spotkaniu z Austrią.

14:19 Tak prezentuje się skład Ukrainy na pierwsze dzisiejsze spotkanie Euro 2024, w którym nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się z Rumunią. Oczywiście relację z tego spotkania będziecie mogli śledzić na Flashscore!

11:40 Reprezentanci Polski przystąpili do poniedziałkowego treningu. Na szczęście nie potwierdziły się obawy – przynajmniej na tyle, na ile udało się potwierdzić – o większy uraz Michała Skórasia podczas rozgrzewki przed meczem z Holandią. Bartosz Salamon również odetchnął z ulgą, jego palec po nadepnięciu przez rywala jest cały. Na kolejne informacje jeszcze czekamy.

11:05 Wielu kibiców i ekspertów nie było zachwyconych wczorajszą grą reprezentacji Anglii, która wygrała z Serbią 1:0, ale nie dominowała w meczu i pozwalała na wiele rywalom, mimo że Synowie Albionu należą do faworytów imprezy. Takich opinii nie miał jednak Gareth Southgate, selekcjoner zespołu: „Cieszę się, że musieliśmy pokazać inną stronę, musieliśmy pokazać tę odporność, aby bronić naszego pola karnego, ponieważ uważam, że jako grupa naprawdę buduje to wielkiego ducha” - powiedział.

10:56 Trwa konferencja prasowa reprezentacji Polski, na której pojawili się Jakub Kiwior i Taras Romanczuk. Obaj zawodnicy uciekali od barwnych wypowiedzi i skupiali się na swojej pracy. Zaznaczali, że czekają już na mecz z Austrią, do którego normalnie się przygotowują, żałują straty punktów z Holandią, ale mają poczucie, że rywalizowali z mocniejszym rywalem jak równy z równym.