Gareth Southgate mówi, że może odejść, jeśli Anglia nie wygra Euro 2024

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Gareth Southgate mówi, że może odejść, jeśli Anglia nie wygra Euro 2024

Southgate obok księcia Williama
Southgate obok księcia WilliamaReuters
Menedżer Anglii, Gareth Southgate, twierdzi, że Mistrzostwa Europy w Niemczech mogą być jego ostatnią szansą na zdobycie dużego trofeum z krajem, po tym jak od 2016 roku dowodzi Trzema Lwami.

53-latek doprowadził Anglię do finału Euro 2020, a także poprowadził ich do trzeciego miejsca w Lidze Narodów w 2019 roku.

Były trener Middlesbrough Southgate był łączony z Manchesterem United, ale wcześniej powiedział, że jest całkowicie skoncentrowany na drużynie narodowej. Jego kontrakt z Anglią wygasa w grudniu.

"Jeśli nie wygramy, prawdopodobnie już mnie tu nie będzie. To może być ostatnia szansa" - powiedział Southgate niemieckiej gazecie BILD. "Myślę, że około połowa trenerów reprezentacji narodowych odchodzi po turnieju - taka jest natura międzynarodowego futbolu".

"Jestem tu już od prawie ośmiu lat i jesteśmy blisko. Wiem więc, że nie można ciągle stać przed publicznością i mówić: "Jeszcze trochę, proszę", bo w pewnym momencie ludzie tracą wiarę w twoje przesłanie. Jeśli chcemy być świetną drużyną, a ja chcę być najlepszym trenerem, to musimy dawać z siebie wszystko w najważniejszych momentach".

Anglia rozpocznie swoją kampanię w grupie C meczem z Serbią w niedzielę, a następnie zmierzy się z Danią i Słowenią.