Klinsmann: Nagelsmann pojawił się we właściwym momencie

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Klinsmann: Nagelsmann pojawił się we właściwym momencie

Klinsmann: "Nagelsmann pojawił się we właściwym momencie"
Klinsmann: "Nagelsmann pojawił się we właściwym momencie"Profimedia
Były trener reprezentacji Jürgen Klinsmann uważa Juliana Nagelsmanna za klucz do sukcesu na mistrzostwach Europy.

Nagelsmann właściwym człowiekiem do zdobycia tytułu mistrza Europy

"Wierzę, że Julian jest trenerem, który pojawił się we właściwym czasie. Jako młody chłopak ma bardzo dobry kontakt do tego pokolenia. Wie, co ich nakręca. Ale znalazł również jasną linię i ma jasny pomysł na to, jak chce podejść do turnieju", powiedział Klinsmann w wywiadzie dla SID przed rozpoczęciem turnieju w piątek przeciwko Szkocji.

Klinsmann uważa reprezentację Niemiec za "absolutnie potężną". "Mogą rywalizować o tytuł. Mamy zawodników, którzy mogą wywołać sensację", podkreślił były napastnik światowej klasy. "Oni wszyscy grają dla najlepszych klubów w Europie. Dla mnie drużyna Niemiec jest takim samym faworytem jak Anglia, Hiszpania, Włochy, Portugalia i Francja", dodał: "Coś jest możliwe. Po trudnych czasach nadszedł ten moment".

Dobra układanka z wieloma talentami

Drużyna Nagelsmanna jest "pełna talentów", kontynuował Klinsmann: "Julian ułożył ładną układankę w ostatnich miesiącach. Kiedy patrzę tylko na Jamala Musialę i Floriana Wirtza, to są to absolutnie wyjątkowe talenty. Dlaczego więc nie mielibyśmy rozpocząć turnieju z pozytywnym akcentem?".

Klinsmann doświadczył wielu turniejów jako zawodnik i trener, a to jest pierwszy turniej międzynarodowy Nagelsmanna. Nie chce jednak dawać żadnych wskazówek. "Julian nie potrzebuje żadnych rad, od nikogo", powiedział Klinsmann: "Spotkałem go kilka tygodni temu: Powiedziałem mu po prostu: 'Rób swoje, tak jak uważasz za słuszne'. I tak właśnie zrobi".