Lineker spodziewa się odejścia Southgate'a po mistrzostwach Europy. "Ważne jest zakończenie turnieju"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Lineker spodziewa się odejścia Southgate'a po mistrzostwach Europy. "Ważne jest zakończenie turnieju"

Gary Lineker wypowiedział się na temat przyszłości trenera Anglii Garetha Southgate'a.
Gary Lineker wypowiedział się na temat przyszłości trenera Anglii Garetha Southgate'a.Profimedia
Były gwiazdor reprezentacji Anglii, Gary Lineker, spodziewa się, że po mistrzostwach Europy Gareth Southgate opuści kadrę narodową. "Myślę, że odejdzie po tym turnieju", powiedział 63-latek w wywiadzie dla Sportschau. Anglia zmierzy się z Holandią w półfinale w Dortmundzie w środę.

Southgate dowodzi Trzema Lwami od 2016 roku, prowadząc Anglię do półfinału Mistrzostw Świata 2018 i finału Mistrzostw Europy 2021. Na mistrzostwach Europy w Niemczech był jednak krytykowany za swój nieatrakcyjny styl.

"Kadra Niemiec znacznie bardziej mi się podobała" - powiedział Lineker. "Uwielbiał" piłkę nożną, którą pokazali Niemcy, powiedział obecny ekspert telewizyjny: "Ale ostatecznie odpadli". Jeśli chodzi o Anglię, jest więc gotów pójść na kompromis. "Wolę oglądać nudny futbol i wygrywać. To moja życiowa ambicja, aby zobaczyć, jak Anglia coś wygrywa".

"Nie chodzi o to, jak zaczynasz turniej. Chodzi o to, jak go kończysz" - powiedział Lineker. Ale nawet jeśli Anglia zdobędzie tytuł, jest pewien, że Southgate pożegna się z kadrą: "Myślę, że odejdzie po tym turnieju, bez względu na to, co się stanie".