Nagelsmann nie obejmie Bayernu. Selekcjoner przedłużył swój kontrakt z kadrą Niemiec

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nagelsmann nie obejmie Bayernu. Selekcjoner przedłużył swój kontrakt z kadrą Niemiec

Julian Nagelsmann przedłużył kontrakt z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej.
Julian Nagelsmann przedłużył kontrakt z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej.Profimedia
Trener Julian Nagelsmann (36) będzie nadal prowadził reprezentację Niemiec w piłce nożnej. Federacja przedłużyła kontrakt trenera do 2026 roku, co zagmatwało sytuację wokół Bayernu Monachium. Powszechnie uważano, że Nagelsmann przejmie bawarski klub, kiedy po sezonie odejdzie Thomas Tuchel.

Nagelsmann przejął reprezentację Niemiec we wrześniu ubiegłego roku i miał kontrakt z federacją tylko do tegorocznych mistrzostw Europy, których gospodarzem są Niemcy. Miał być priorytetem dla Bayernu, ale wybrał inną drogę.

Swoją przyszłość związał z reprezentacją narodową. "Podjąłem decyzję kierując się sercem. Trenowanie reprezentacji to ogromny zaszczyt, podobnie jak możliwość pracy z najlepszymi piłkarzami w kraju. Jeśli odniesiemy sukces, możemy sprawić, że cały kraj oszaleje" - powiedział po podpisaniu nowego kontraktu.

Nagelsmann zastąpił Hansiego Flicka jesienią ubiegłego roku i przyjął bardzo niewdzięczne zadanie. Niemcy nie miały dobrego roku w 2023 roku i przypomniały negatywne wyniki z 2018 roku, przegrywając sześć meczów w obu, najwięcej w historii kraju.

Optymizm i entuzjazm kibiców częściowo przywróciły dopiero marcowe mecze towarzyskie oraz triumfy nad Francją i Holandią. "Potrzebowaliśmy tych dwóch zwycięstw i mogą one być zwiastunem tego, co może nadejść. Bardzo podobał mi się entuzjazm kibiców. Razem chcemy odnieść sukces na mistrzostwach Europy, bardzo tego chcemy. A po mistrzostwach z niecierpliwością będę czekał na wyzwanie, jakim są mistrzostwa świata, które przyjąłem wraz z moim zespołem" - dodał Nagelsmann.

Niemcy za kilka miesięcy będą mogli liczyć na wsparcie kibiców i w fazie grupowej będą faworytami. Turniej rozpoczną od starcia ze Szkocją, a następnie zagrają z Węgrami i Szwajcarią.