Niemcy remisują z reprezentacją Ukrainy w 1000. meczu na arenie międzynarodowej

Zawodnicy Niemiec i Ukrainy przed meczem
Zawodnicy Niemiec i Ukrainy przed meczemProfimedia
Niemcy uczcili swoje tysięczne spotkanie na arenie międzynarodowej, wywalczając dramatyczny remis 3:3 dzięki rzutowi karnemu w ostatniej minucie w poniedziałkowym meczu charytatywnym z Ukrainą w Bremie.

Niemcy objęły prowadzenie w szóstej minucie po strzale Niclasa Fuellkruga, który zdobył swoją siódmą bramkę w siedmiu meczach.

Następnie Ukraina przechwyciła piłkę w środku pola, napędzając, po którym do siatki w 19. minucie trafił Viktor Tsyhankov.

Cztery minuty później strzał Mychajło Mudryka odbił się od Antonio Rudigera w polu karnym i dał gościom prowadzenie 2:1.

Drużyna Hansiego Flicka otrzymała kolejny cios na początku drugiej połowy, gdy błąd w obronie umożliwił Tsyhankovowi zdobycie drugiego gola i podwyższenie wyniku na 3:1.

Niemcy odrobiły straty siedem minut później, gdy bramkę dla gospodarzy strzelił Kai Havertz. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Joshua Kimmich, pozbawiając Ukrainę pierwszego zwycięstwa nad Niemcami.

"Zaczęliśmy mecz całkiem nieźle, czuliśmy się stosunkowo dobrze. Potem straciliśmy dwie głupie bramki" - powiedział Kimmich. "Na szczęście w końcówce zostaliśmy nagrodzeni dwoma golami".

Trener Niemiec Flick dodał: "Zrobiliśmy wiele rzeczy dobrze w posiadaniu piłki i stworzyliśmy szanse bramkowe, ale niestety nie zakończyliśmy ich tak, jak chcieliśmy".

"Szkoda mi drużyny, ponieważ naprawdę starali się odwrócić losy meczu. Ważne jest to, że pokazaliśmy mentalność. To wystarczyło, aby doprowadzić do stanu 3:3, ale nadal musimy zająć się rzeczami, które musimy zrobić lepiej".

Statystyki meczu Niemcy - Ukraina
Statystyki meczu Niemcy - UkrainaFlashscore

Niemcy, jako gospodarze mistrzostw Europy, nie biorą udziału w kampanii kwalifikacyjnej i rozegrają mecze towarzyskie z Polską w piątek i Kolumbią cztery dni później.

Ukraina zmierzy się z Macedonią Północną w piątek i Maltą trzy dni później w eliminacjach grupy C do Euro 2024.