Pedri: Siłą reprezentacji Hiszpanii jest nasz zespól, jesteśmy bardzo zjednoczeni

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Pedri: Siłą reprezentacji Hiszpanii jest nasz zespól, jesteśmy bardzo zjednoczeni

Pedri na konferencji prasowej we wtorek.
Pedri na konferencji prasowej we wtorek.LLUIS GENE/AFP
Hiszpański pomocnik Pedri powiedział we wtorek, że siłą La Roja, którzy nie będą wielkimi faworytami na Euro 2024 w Niemczech, jest ich "jedność", a nie posiadanie "jednego lidera".

"Naszą największą siłą jest to, że jesteśmy zespołem, rodziną, na boisku i poza nim. Jesteśmy bardzo zjednoczeni. (...) Nie ma jednego lidera. Liderem jest zespół jako całość i to odróżnia nas od innych drużyn" - powiedział zawodnik Barcelony na konferencji prasowej w hiszpańskiej bazie w Donaueschingen, w niemieckim Schwarzwaldzie.

Hiszpania, trzykrotni mistrzowie Europy w 1964, 2008 i 2012 roku oraz zwycięzcy Ligi Narodów w 2023 roku, liczą na tę zbiorową siłę i pojawienie się młodych talentów, aby odzyskać swoje miejsce wśród najlepszych narodów.

Niepokonana w oficjalnych rozgrywkach od ponad roku reprezentacja Hiszpanii przyjechała pełna pewności siebie po dwóch demonstracjach przeciwko Andorze (5:0) i Irlandii Północnej (5:1). W obu meczach 21-letni atakujący pomocnik potwierdził swój powrót do formy po ponad półtorarocznej nieobecności w drużynie narodowej spowodowanej kolejnymi kontuzjami w barwach Barçy.

"Fizycznie czuję się dobrze i podchodzę do gry z dużą chęcią. Wiem, że mogę wnieść duży wkład w gre drużyny. To był skomplikowany sezon, ale jasne jest, że jestem w najlepszej formie w tym roku. Ciężko pracowałem, aby tu być"- powiedział.