Ronaldo zdobył dwie bramki z Luksemburgiem w pewnie wygranym spotkaniu przez PortugalięAFP
Cristiano Ronaldo śrubuje swoje rekordy dla reprezentacji Portugalii, po tym jak zdobył w jej barwach kolejne dwie bramki w spotkaniu eliminacji do Euro 2024 z Luksemburgiem, które oznacza drugie zwycięstwo jego kadry w trakcie trwającego zgrupowania.

38-latek ustrzelił dublet przeciwko Liechtensteinowi, a do tego strzelił kolejne dwa gole w Luksemburgu, zwiększając swoje liczby w narodowych barwach do 122 bramek w 198 meczach.

Joao Felix, Bernardo Silva, Otavio i Rafael Leao strzelili pozostałe gole, dzięki czemu Portugalia znalazła się na pierwszym miejscu w grupie J po łatwym starcie w eliminacjach.

Roberto Martinez, który jest nowym szkoleniowcem Portugalczyków, przywrócił Ronaldo do pierwszego składu reprezentacji w poprzednim tygodniu, a swoją decyzję podtrzymał także w Luksemburgu. Lider Portugalczyków potrzebował jedynie 10 minut, by trafić do siatki, kończąc uderzeniem głową dośrodkowanie Nuno Mendesa.

Felix podwoił prowadzenie pięć minut później, po tym jak sam uderzał głową po dośrodkowaniu Silvy. Zawodnik Manchesteru City chwilę później sam trafił do siatki.

Swoją drugą bramkę Ronaldo zdobył po godzinie gry, po podaniu mijającym obrońców od Bruno Fernandesa. Gracze Luksemburga wyglądali na wykończonych pierwszą połową, ale to po przerwie stawiali większy opór. Mimo to Portugalczycy zdobywali kolejne bramki.

Otavio zdobył gola po dośrodkowniu Rafaela Leao, a uderzenie Rubena Nevesa, który nie ma jeszcze gola dla reprezentacji, trafiło w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego. Zawodnik Luksembruga podcinał jednak w polu karnym Leao, który podszedł do rzutu karnego, ostatecznie obronionego przez bramkarza gospodarzy.

Ostatecznie zawodnik Milanu zdobył swoją bramkę na dwie minuty przed końcem, po tym jak przebiegł połowę boiska, by dojść do podania od Nevesa i ustalić wynik spotkania na 6:0.