Ruben Dias: Cristiano Ronaldo udowadnia, że wszystko jest możliwe

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Ruben Dias: Cristiano Ronaldo udowadnia, że wszystko jest możliwe

Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoProfimedia
Obrońca Portugalii Ruben Dias złożył w poniedziałek hołd kapitanowi Portugalii Cristiano Ronaldo, mówiąc, że 39-letni wielokrotny zdobywca Złotej Piłki jest "inspiracją i wszystkim, o czym możemy marzyć".

"Powiedziałbym, że jest inspiracją, że udowadnia, że wszystko jest możliwe i że możemy marzyć o wszystkim i osiągnąć wszystko" - wyjaśnił Ruben Dias na konferencji prasowej w przeddzień pierwszego meczu Portugalii na Euro 2024 z Czechami w Lipsku.

"To przede wszystkim przyjemność mieć go z nami. To, że jest tutaj w tym momencie swojej kariery, dowodzi, że chce nadal wygrywać. Jest naszym kapitanem i będziemy podążać za nim przez cały turniej" - dodał portugalski środkowy obrońca.

Cristiano Ronaldo ma na koncie sześć występów w mistrzostwach Europy, 207 występów w reprezentacji i 130 goli dla Portugalii.

"Cristiano jest w reprezentacji, ponieważ na to zasługuje. Nikt nie trafia do reprezentacji tylko dlatego, że ma nazwisko" - powiedział hiszpański trener Portugalii Roberto Martinez.

"W swojej drużynie klubowej (Al-Nassr) strzelił 51 goli w 50 meczach. Dla nas strzelił dziesięć goli w eliminacjach. Zasługuje na to, by być w drużynie narodowej, liczby to potwierdzają" - dodał trener.