W Holandii rozgoryczenie po porażce. To już siódmy przegrany półfinał wielkiego turnieju

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

W Holandii rozgoryczenie po porażce. To już siódmy przegrany półfinał wielkiego turnieju

W Holandii rozgoryczenie po porażce. To już siódmy przegrany półfinał wielkiego turnieju
W Holandii rozgoryczenie po porażce. To już siódmy przegrany półfinał wielkiego turniejuAFP
Holenderskie media po porażce z Anglią 1:2 w półfinale mistrzostw Europy piszą o rozczarowaniu po decydującej bramce straconej w końcówce. Wyliczają, że to już siódmy przegrany półfinał Oranje na dużym turnieju, a częściej taka przykrość spotykała tylko Niemców.

"Marzenia holenderskiej drużyny o mistrzostwie Europy eksplodowały po bramce dla Anglii w końcówce meczu" - tytułuje relację z Dortmundu dziennik "De Telegraaf".

Sprawozdawcy podkreślają, że Holendrzy mieli wymarzony początek meczu, ale radość trwała krótko. "Xavi Simons fenomenalnie posłał piłkę w okienko w 7. minucie. Dziesięć minut później Anglia remisowała po golu Harry’ego Kane’a, który wykorzystał kontrowersyjny rzut karny" - napisano.

Według "De Telegraaf" istotna dla losów spotkania była 35. minuta, gdy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Memphis Depay. "W drugiej połowie nasza drużyna coraz bardziej przejmowała kontrolę nad meczem, ale w ostatniej minucie Ollie Watkins położył kres marzeniu Holandii o mistrzostwie Europy, strzelając gola na 2:1" - podsumowała gazeta.

Portal NU.nl podkreśla, że Holendrzy nie mają szczęścia do półfinałów wielkich imprez.

"Holenderska drużyna przegrywa siódmy półfinał w mistrzostwach Europy lub świata, tylko Niemcy robiły to częściej" - napisano. Wyliczono, że wcześniej Holendrzy na tym etapie przegrali w mistrzostwach Europy w 1976, 1992, 2000 i 2004 roku oraz w mistrzostwach świata w 1998 i 2014 roku.

"Oznacza to, że Holandia wygrała tylko dwa z dziewięciu meczów półfinałowych w dużym turnieju - w mistrzostwach Europy w 1988 r. (później wygrali w finale) i na mundialu w 2010 r. W mistrzostwach świata w 1974 i 1978 r. Holandia grała w finałach, ale wówczas nie rozgrywano półfinałów" - wylicza portal. Jak dodano, marną pociechą jest to, że Niemcy odpadali w półfinałach ośmiokrotnie.