Walia wyprzedzona przez Chorwatów. Remis w Armenii utrudnia jej awans do turnieju

Walia tylko zremisowała 1:1 z Armenią.
Walia tylko zremisowała 1:1 z Armenią.AFP
Walia tylko zremisowała 1:1 w Armenii w kwalifikacjach Euro 2024 i straciła drugie miejsce w grupie D. Chorwacja, która wygrała 2:0 na obiekcie outsiderów Łotwy, wyprzedziła wyspiarski kraj i jeśli pokonają Armenię u siebie w ostatnim meczu, zapewni sobie udział w turnieju w Niemczech.

Drużyna z Zakaukazia szybko objęła prowadzenie u siebie dzięki celnej bramce Lucasa Zelarayana, ale gol piłkarza pochodzącego z Argentyny nie wystarczył do wygrania meczu. Nair Tikinizyan pechowo pokonał własnego bramkarza tuż przed zejściem do szatni i w Erywaniu doszło do podziału punktów.

Ormianie przeciwko Walii zaprezentowali swoją waleczność, ale ich nadzieje na bezpośrednie kwalifikacje do Niemiec stały się czysto teoretyczne. W niewiele lepszej sytuacji są także goście, którzy po triumfie Chorwacji na Łotwie spadli na trzecie miejsce.

Modrić bliżej kolejnego EURO

Chorwaci od samego początku rzucili się na słabszego przeciwnika, a dość szybko dało o sobie znać dwóch graczy z niemieckiej Bundesligi. Najpierw bramkarza już w 7. minucie pokonał Lovro Majer z VfL Wolfsburg, a Andrejs Kramarić, kanonier Hoffenheim, podwyższył prowadzenie w 16. minucie, strzelając swojego piątego gola w ostatnich siedmiu meczach reprezentacji.

Tabela grupy D
Tabela grupy DFlashscore

Dzięki porażce Walii, Vatreni muszą tylko pokonać Armenię w ostatnim meczu przed własnymi kibicami, aby zapewnić sobie udział w Euro.