Klęska Lipska to dobra wieść dla Borussii Dortmund, BVB jedzie na mundial!

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Klęska Lipska to dobra wieść dla Borussii Dortmund, BVB jedzie na mundial!

Klęska Lipska to dobra wieść dla Borussii Dortmund, BVB jedzie na mundial!
Klęska Lipska to dobra wieść dla Borussii Dortmund, BVB jedzie na mundial!AFP
Eliminacja z Ligi Mistrzów oznacza, że RB Lipsk nie wyprzedzi Borussii Dortmund w rankingu i nie pojedzie na Klubowe Mistrzostwa Świata. Przypomnijmy, że od 2025 roku impreza zmienia format, a Borussia to najnowszy klub z kwalifikacją.

RB Lipsk w środowy wieczór pożegnał się z Ligą Mistrzów remisem 1:1 z Realem Madryt. Przed dwumeczem pewnie niewielu stawiałoby na tak wyrównaną rywalizację, a po nim to zawodnicy z Lipska mogą czuć niedosyt, ponieważ mieli kilka okazji, by wyjść na prowadzenie na Bernabeu.

Ich wypadnięcie oznacza, że nie zdołają w rankingu czteroletnim wyprzedzić Borussii Dortmund. To z kolei sprawia, że klub z Westfalenstadion ma zapewniony udział w nowych Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA, które odbędą się w USA latem 2025, jako preludium do mistrzostw świata 2026.

Borussia jest drugim niemieckim klubem z gwarancją udziału, oczywiście za Bayernem Monachium. W sumie europejskim klubom przypada aż 12 z 32 miejsc w nowym formacie. Jedno z nich czeka jeszcze na zwycięzcę tegorocznej Ligi Mistrzów, a dwa kolejne na drużyny ze ścieżki rankingowej. Oczywiście, jeśli LM wygra któraś z już zakwalifikowanych drużyn, to miejsce również zasili zespół wybrany w oparciu o ranking z czterech ostatnich sezonów.

W tej chwili pewne udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata 2025 są Chelsea i Manchester City (Anglia), Bayern i Borussia (Niemcy), FC Porto i Benfica (Portugalia), Real Madryt (Hiszpania), PSG (Francja) i Inter (Włochy). Dwa pozostałe kluby dobrane na podstawie rankingu mają pochodzić z Włoch i Hiszpanii.