Znamy pary półfinału Pucharu Polski: Pogoń z Jagiellonią, Piast jedzie do Krakowa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znamy pary półfinału Pucharu Polski: Pogoń z Jagiellonią, Piast jedzie do Krakowa

Znamy pary półfinału Pucharu Polski: Pogoń z Jagiellonią, Piast jedzie do Krakowa
Znamy pary półfinału Pucharu Polski: Pogoń z Jagiellonią, Piast jedzie do KrakowaProfimedia
Pogoń na swoim stadionie zmierzy się w hicie z Jagiellonią Białystok. Znacznie mniej do przejechania ma Piast Gliwice, który pojedzie na stadion Wisły Kraków.

Ćwierćfinały na początku tygodnia dostarczyły niesamowitych emocji – aż trzy mecze kończyły się golami zdobytymi w ostatnich 120 sekundach dogrywki, a okoliczności z unieważnionymi bramkami w Poznaniu i Krakowie tylko zwiększały dramaturgię. W czwartym ćwierćfinale doszło do rozbicia w Gliwicach mistrzów Polski i zeszłorocznych finalistów, Rakowa Częstochowa

W efekcie, w grze zostały tylko Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin i Wisła Kraków – ostatni klub spoza Ekstraklasy. Wygrana w ćwierćfinale dla każdego z nich oznacza co najmniej nagrodę 380 tys. złotych, ale w grze pozostają naprawdę duże pieniądze: 760 tysięcy za wejście do finału i 5 milionów za wygraną. 

W piątek w samo południe w PZPN odbyło się losowanie par, w jakich kluby powalczą o pieniądze, sportową chwałę i grę w Lidze Europy latem tego roku. Nie było drużyn rozstawionych, jedynym zespołem pewnym czegokolwiek była Wisła Kraków, która – jako przedstawiciel niższej ligi – mogła być pewna gry u siebie w Krakowie. Oto wyniki losowania:

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków – Piast Gliwice

Pierwszy półfinał odbędzie się 2 kwietnia, a drugi dzień później (dokładne godziny zostaną podane później). Zwycięzcy po miesiącu – 2 maja – spotkają się na PGE Narodowym, by zagrać bezpośrednio o trofeum. Co prawda to neutralny grunt dla każdej z drużyn, ale zgodnie z podziałem miejsc będą mogły liczyć na wsparcie co najmniej 11-12 tys. swoich kibiców. Nominalnym gospodarzem będzie zwycięzca pary Pogoń-Jagiellonia.