Atletico Madryt zremisowało z ostatnią w tabeli Almerią, dublet Luki Romero

Atletico Madryt zremisowało z ostatnią w tabeli Almerią, dublet Luki RomeroAFP
W sobotnim meczu 26. kolejki hiszpańskiej LaLiga Atletico Madryt zremisowało na wyjeździe z Almerią 2:2. Goście dwukrotnie nie zdołali utrzymać prowadzenia, prowadząc już w drugiej minucie po golu Angela Correi.

Goście objęli prowadzenie już w drugiej minucie, gdy po pięknej indywidualnej akcji na lewym skrzydle Reinildo Mandava dośrodkował piłkę w pole karne na głowę Ángela Correi, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik spotkania. W 10. minucie Memphis Depay zdecydował się na wykończenie akcji między obrońcami, ale główkował minimalnie niecelnie.

Pomimo widocznej dominacji Atlético, strona gospodarzy również stworzyła kilka szans. Choco Lozano zaliczył obiecujące wykończenie, ale ostatecznie główkował tylko w środek bramki. Radość z wyrównania na Power Horse Stadium nastąpiła w 27. minucie, gdy do bramki trafił Luka Romero.

Po zmianie stron brakowało już ciekawych akcji. Dopiero w 57. minucie szybki kontratak długim wyrzutem rozpoczął Stefan Savić, a Rodrigo de Paul zakończył swój sprint przez pół boiska skutecznym strzałem obok bramkarza. Rodrigo Riquelme mógł podwyższyć prowadzenie sześć minut później, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Statystyki Almeria - Atletico Madryt
Statystyki Almeria - Atletico MadrytOpta

Goście cieszyli się ponownie po godzinie gry, gdy bieg z prawej strony boiska zakończył się drugim golem Romero. W końcowych minutach Atlético ponownie zdominowało wszelkie statystyki, ale dopiero w doliczonym czasie gry stworzyli kolejną okazję, którą zmarnował Álvaro Morata.

Podopieczni Diego Simeone w tabeli LaLiga zajmują czwarte miejsce przed Athletic Bilbao, ich rywale są na ostatnim miejscu i jeszcze nie wygrali w tym sezonie. Jednak w trzech ostatnich meczach zanotowali trzy remisy.

Real Mallorca zremisował 1:1 z Deportivo Alaves. Zespół gości zajmuje szesnaste miejsce w tabeli, cztery lokaty za sobotnim rywalem.

Barcelona pokonała Getafe 4:0. Pierwszego gola w 20. minucie strzelił Raphinha. Gospodarze wskoczyli na drugie miejsce w tabeli wyprzedzając Gironę, podczas gdy ich sobotni rywal jest dziesiąty.