Atletico polega na Oblaku i Moracie, aby pokonać niewygodny Betis

Morata wykańcza odbitą piłkę od Rui Silvy
Morata wykańcza odbitą piłkę od Rui SilvyAFP
Atletico stanęło na nogi po porażce w Copa del Rey z Athletikiem i - mimo cierpienia w meczu - pokonało Betis. Rui Silva, po bramce samobójczej, i Morata dali Atletico prowadzenie. Carvalho dał gościom kontakt i nadzieję w 62. minucie. Odebrał tę nadzieję Jan Oblak.

Diego Simeone zarządza marginesem spokoju. W krajowych rozgrywkach, przynajmniej jeśli chodzi o europejskie aspiracje, Atlético może spać spokojnie. Wciąż jest zbyt wcześnie, by mówić, że kwalifikacja do Ligi Mistrzów jest zapewniona. Los Rojiblancos zrobili jednak ogromny krok naprzód w niedzielę po pokonaniu Realu Betis, który miał trudny tydzień po wyeliminowaniu z Ligi Konferencji.

Sprawdź komplet statystyk meczu Atletico-Betis

Składy i noty za mecz Atletico-Betis
Składy i noty za mecz Atletico-BetisFlashscore

Mecz rozpoczął się od ataku Atletico Madryt na bramkę Rui Silvy. Intensywność Czerwono-Białych była tak duża, że portugalski bramkarz posłał piłkę do własnej siatki w 7. minucie. Błąd na początku Betisu doprowadził do odzyskania piłki przez Koke. Kapitan podał piłkę do Memphisa, który posłał dośrodkowanie w poszukiwaniu Mario Hermoso. Bellerín wyczyścił. Piłka odbiła się rykoszetem od Pezzelli i wspomnianego Silvy, po czym wpadła do bramki Andaluzyjczyków.

Portugalski bramkarz miał szansę się zrehabilitować, zatrzymując rzut karny Moraty w 28. minucie. Napastnik Atlético zdołał jednak strzelić drugiego gola w 43. minucie. Silva odbił strzał De Paula, a Morata dobijał na 2:0, gdy drużyny udały się do szatni.

Carvalho ożywia Betis

W drugiej połowie Betis zareagował: Carvalho w 61. minucie wyrównał strzałem spoza pola karnego. Portugalczyk znalazł błąd w wyjściu Oblaka i strzelił bramkę na 1:2, przywracając Betis do życia w końcowej fazie meczu.

Gol oznaczał, że Betis zwiększył swoją intensywność. Carvalho kolejnym uderzeniem ponownie próbował pokonać Oblaka. Guido Rodriguez, wysunięty dalej do przodu, oddał potężny strzał, który Oblak posłał obok słupka w 78. minucie.

Pod koniec Betis już niemal całkowicie zamknął Atlético Madryt. Andaluzyjczycy szukali wyrównania z zapałem i coraz groźniejszymi ruchami, ale Oblak, który popełnił błąd w akcji, która doprowadziła do bramki Betisu, naprawił go z nawiązką, ratując gospodarzy.