Barcelona wywalczyła remis z Granadą w końcówce meczu. Yamal najmłodszym strzelcem LaLiga

Barcelona wywalczyła remis 2:2 z Granadą. Yamal najmłodszym strzelcem LaLiga
Barcelona wywalczyła remis 2:2 z Granadą. Yamal najmłodszym strzelcem LaLigaAFP
Rezerwowy zawodnik Barcelony, Sergi Roberto, strzelił gola w końcówce meczu, ratując remis 2:2 z Granadą w niedzielę, po tym jak skrzydłowy Lamine Yamal został najmłodszym strzelcem LaLiga w wieku 16 lat i 87 dni.

Napastnik Granady Bryan Zaragoza dwukrotnie trafił do siatki w pierwszej połowie, dając gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. Pierwszego gola strzelił już po kilku sekundach. Jednak później Yamal zdobył bramkę z bliskiej odległości, aby przywrócić Barcę do gry tuż przed przerwą. W 86. minucie punkt uratował Roberto.

Barcelona zajmuje obecnie trzecie miejsce w LaLiga z 21 punktami po dziewięciu meczach, jeden punkt za Gironą i trzy za liderującym Realem Madryt. Atletico Madryt zajmuje czwarte miejsce z 19 punktami na koncie.

Yamal pobił rekord Ligi należący do Fabrice'a Olingi z Malagi, który strzelił gola przeciwko Celcie Vigo w 2012 roku w wieku 16 lat i 98 dni.

Statystyki Bryana Zaragozy
Statystyki Bryana ZaragozyOpta/AFP

W sierpniu ustanowił rekord jako najmłodszy debiutant Barcy w oficjalnym meczu, a następnie został najmłodszym reprezentantem i strzelcem Hiszpanii w wieku 16 lat i 57 dni, kiedy zadebiutował na wyjeździe z Gruzją w kwalifikacjach do Euro 2024 we wrześniu.

Zawodnik, który ma marokańskiego ojca, urodził się oraz wychował w Hiszpanii i stał się kluczową częścią linii pomocy Barcy.

Jego powołanie do seniorskiej reprezentacji Hiszpanii zakończyło nadzieje marokańskich kibiców, że uda się go przekonać do zmiany przynależności.

Gole Yamala i Roberto uratowały punkt dla Barcy, która walczyła w pierwszej połowie, ale dominowała pod koniec meczu, kiedy Andre Ferreira z Granady musiał wykonać serię obron.

Utalentowany Zaragoza zmarnował co najmniej dwie inne świetne okazje do powiększenia przewagi Granady po kontrze w pierwszej połowie.

Strzały Barcelony w meczu z Granadą
Strzały Barcelony w meczu z GranadąOpta/AFP

W 87. minucie oddał również piorunujący strzał w słupek, tuż po tym jak Roberto wyrównał rezultat, trafiając z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Alejandro Balde.

Piłkarze Barcy i menedżer Xavi Hernandez głośno skarżyli się sędziemu, który anulował bramkę Joao Felixa w doliczonym czasie gry z powodu spalonego Ferrana Torresa.

"Myślę, że zasłużyliśmy na więcej, ale zapłaciliśmy za nasze błędy. To jasne, że nie możemy wychodzić na boisko w takim stanie" - powiedział Xavi w wywiadzie dla DAZN.

"Byliśmy cierpliwi, dominowaliśmy. Być może to nasz mecz z największym posiadaniem piłki i mieliśmy wiele szans".

Statystyki meczu Granda FC - FC Barcelona
Statystyki meczu Granda FC - FC BarcelonaOpta

"Szkoda, że musieliśmy wrócić z 2:0 po dwóch kontratakach. Ogólnie czuję się dobrze, ale straciliśmy dwa punkty".