Brahim Diaz finalizuje sprawę paszportową i może zostać reprezentantem Maroka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brahim Diaz finalizuje sprawę paszportową i może zostać reprezentantem Maroka

Brahim Diaz finalizuje sprawę paszportową i może zostać reprezentantem Maroka
Brahim Diaz finalizuje sprawę paszportową i może zostać reprezentantem MarokaProfimedia
Wiadomość została podana przez hiszpańską gazetę AS w sobotę. Według niej Brahim Diaz, były zawodnik AC Milan, a obecnie w Realu Madryt, jest w trakcie załatwiania formalności związanych z uzyskaniem marokańskiego obywatelstwa, aby mógł zostać powołany do drużyny trenowanej przez Walida Regragui.

Brahim Diaz odgrywa coraz ważniejszą rolę w Realu Madryt, a jego nazwisko od jakiegoś czasu znajduje się również na liście priorytetów hiszpańskiego selekcjonera Luisa De la Fuente.

Do tej pory jednak były gracz AC Milan nigdy nie został powołany do seniorskiej reprezentacji Hiszpanii, co zmotywowało zawodnika do podjęcia kroków w kierunku konkretnej zmiany kierunku. Mianowicie, poważnie rozważa możliwość gry w Maroku, reprezentacji kraju jego ojca.

Zarówno marokańska federacja, jak i jej trener, Walid Regragui, od dłuższego czasu pracują nad przekonaniem go do dołączenia do Lwów Atlasu, mając świadomość możliwości uzyskania obywatelstwa dzięki pochodzeniu jego rodziców. Maroko aktywnie korzysta na sprowadzaniu młodych zawodników ze swojej europejskiej diaspory.

Według hiszpańskiego dziennika sportowego As, wydaje się, że nadszedł czas, aby Brahim określił się na lata, ponieważ piłkarz jest bliski sfinalizowania formalności związanych z uzyskaniem marokańskiego paszportu. Były zawodnik Rossonerich, który w przeszłości występował w reprezentacji Hiszpanii U21, być może zdecyduje się bronić barw afrykańskiej drużyny, która zajęła czwarte miejsce na ostatnich mistrzostwach świata w Katarze.

Są Real i Milan, ale jaka reprezentacja pojawi się w portfolio Diaza?
Są Real i Milan, ale jaka reprezentacja pojawi się w portfolio Diaza?Flashscore