Kolejny cios dla Barcelony. Jak długo Katalończycy będą czekać na kontuzjowanego Araujo?

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejny cios dla Barcelony. Jak długo Katalończycy będą czekać na kontuzjowanego Araujo?

Araújo będzie zmuszony zrobić sobie przerwę.
Araújo będzie zmuszony zrobić sobie przerwę.Profimedia
Koniec ubiegłego tygodnia był bardzo niefortunny z punktu widzenia Barcelony, dwóch jej zawodników doznało kontuzji podczas wypełniania obowiązków reprezentacyjnych. Po Pedro (21 lat), perspektywy nie są pozytywne również dla Ronaldo Araujo (25 lat).

Urugwajski obrońca nie zagrał w ćwierćfinale Copa America przeciwko Brazylii, doznał problemu mięśniowego podczas pierwszej połowy, gdy próbował zablokować dośrodkowanie jednego z przeciwników i trener musiał dokonać zmiany. "Kontuzjowany obszar jest nadal spuchnięty, nie ma sensu przechodzić szczegółowych testów w tym momencie" - brzmiał komunikat z obozu Urugwaju po meczu.

Araujo dość często miewał problemy zdrowotne i z pewnością nie zagra także w meczu o trzecie miejsce z Kanadą. Barcelona również będzie za nim tęsknić, według doniesień kontuzja może wymagać od sześciu do ośmiu tygodni przerwy, a zdolny obrońca w najlepszym wypadku opuści tylko przygotowania do nowego sezonu, w najgorszym zaś obejrzy pierwsze mecze ligi hiszpańskiej z trybun.

Jeszcze przed Araujo uraz wyeliminował z dalszych gier reprezentacji Hiszpanii Pedriego. Młody pomocnik doznał kontuzji kolana w ćwierćfinale mistrzostw Europy przeciwko Niemcom i turniej się dla niego zakończył. Istnieje również ryzyko, że przegapi początek sezonu ligowego 2024/25.