Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Lewandowski do końca pobytu w Barcelonie zarobi co najmniej 58 mln euro

Lewandowski do końca pobytu w Barcelonie zarobi co najmniej 58 mln euro
Lewandowski do końca pobytu w Barcelonie zarobi co najmniej 58 mln euroPAP
Robert Lewandowski do końca umowy z Barceloną zarobi w katalońskim klubie co najmniej 58 mln euro - podała hiszpańska rozgłośnia Cadena SER, powołując się na szczegóły kontraktu polskiego piłkarza.

"Dodatkowo Lewandowski ma bonusy w wysokości od 600 tys. euro za wygranie LaLiga do 2 mln euro za zdobycie trzech tytułów w jednym sezonie" - sprecyzowała rozgłośnia.

Według madryckiego radia porozumienie przewiduje, że zarobki "Lewego" w najbliższych dwóch sezonach będą odbiegać od siebie.

"Lewandowski kończy właśnie drugi sezon w Barcelonie, z którą związał się na cztery lata. W trzecim roku otrzyma najwyższą pensję ze wszystkich – 32 mln euro brutto. Jeśli pozostanie na czwarty rok, to klub będzie musiał mu zapłacić 26 mln euro brutto" - wyliczyło radio Cadena SER.

Tabela strzelców LaLiga przed 35. kolejką
Tabela strzelców LaLiga przed 35. kolejkąOpta/AFP

Odnotowano, że sprawa pozostania 35-letniego napastnika w "Dumie Katalonii" jest na finiszu rozgrywek 2023/24 jedną z najważniejszych dla władz Barcelony. Przypomniano o krytycznych głosach na temat postawy Polaka w tegorocznym sezonie. Zaznacza się, że opinie te są głównie związane z wysokością jego pensji.

"W sierpniu 'Lewy' skończy 36 lat, więc coraz częściej pojawiają się głosy, że powinien odejść z klubu. Nie chodzi tylko o jego wiek, ale także o wysokie zarobki" - oceniła hiszpańska rozgłośnia, która przypomniała też, że FC Barcelona ma problemy finansowe.

Zdaniem madryckiego radia dyrekcja "Barcy" może odstąpić od wypłacenia Polakowi 58 mln euro brutto w najbliższych dwóch latach pod jednym warunkiem - będzie tak w przypadku, gdyby polski napastnik zagrał mniej niż 55 proc. oficjalnych spotkań Barcelony w nadchodzącym sezonie.

W takiej sytuacji, jak wynika z klauzuli w umowie podpisanej przez Lewandowskiego w 2022 r., klub mógłby rozwiązać kontrakt rok przed obowiązującym do końca sezonu 2025/26 porozumieniem.

Cadena SER przypomniała, że po nieudanym początku sezonu w wykonaniu Polaka później wrócił on do dobrej formy strzeleckiej, lecz nie pomógł swojemu zespołowi zdobyć choć jednego trofeum.

Najbliższe mecze FC Barcelony
Najbliższe mecze FC BarcelonyFlashscore

Lewandowski wciąż ma szanse na zdobycie tytułu najlepszego strzelca LaLiga. Z dorobkiem 17 bramek Polak goni ukraińskiego napastnika Girony Artioma Dowbyka mającego 20 trafień oraz angielskiego pomocnika Realu Madryt Jude'a Bellinghama, który uzyskał 18 goli.