Pięć niedokończonych spraw dla Realu Madryt w biurach klubu. Którzy gracze opuszczą drużynę?

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Pięć niedokończonych spraw dla Realu Madryt w biurach klubu. Którzy gracze opuszczą drużynę?

Modrić i Kroos kończą kontrakt 30 czerwca
Modrić i Kroos kończą kontrakt 30 czerwcaAnadolu via AFP
Szczęście panuje na Santiago Bernabéu, w Valdebebas i wszędzie tam, gdzie stawia stopę Real Madryt, mistrzowie La Liga na cztery mecze przed końcem sezonu i finaliści Ligi Mistrzów. Ale w biurach "Królewscy" mają przed sobą dużo pracy, aby kontynuować planowanie przyszłości.

Przyszłość, która nieuchronnie zależy od tego, co stanie się z Kylianem Mbappé. Wydaje się, że wszystko zostało już uzgodnione, aby francuska gwiazda została zawodnikiem Realu Madryt. Jego oficjalne potwierdzenie powinno nastąpić w czerwcu, po finale Ligi Mistrzów 1 czerwca i rozpoczęciu Mistrzostw Europy 14 czerwca.

Toni Kroos

Jednak gdy wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik, pojawiają się inne, jeszcze bardziej palące kwestie niż ta, która dotyczy przyszłego francuskiego galactico , który dołączy do gwiazdorskiego składu Realu Madryt. Zaczynając od Toniego Kroosa. Niemiec jest dziś głównym zmartwieniem w środowisku. Jego przedłużenie było czymś oczywistym, biorąc pod uwagę wysoki poziom, jaki prezentuje w każdym meczu i miejsce w wyjściowym składzie, którym nadal cieszy się u Ancelottiego. Ale 34-letni Niemiec, który zagra ze swoją drużyną narodową na Mistrzostwach Europy, musi jeszcze potwierdzić chęć kontynuowania kariery. W zeszłym roku jego przedłużenie zostało oficjalnie potwierdzone 21 czerwca.

Luka Modrić

Sytuacja Modricia wydaje się bardziej klarowna. W wieku 38 lat nie jest już nietykalny, a jego zmiany były częste w najważniejszych meczach. Na przykład w meczu z Bayernem. Wciąż się liczy, ale teraz jako gracz rewanżowy. I jest to rola, w której Chorwat nie czuje się komfortowo, ponieważ czuje, że ma siłę, by grać więcej. W jego przypadku było to 26 czerwca 2023 roku, kiedy jego przedłużenie na kolejny sezon stało się oficjalne.

Statystyki Modricia w LaLidze
Statystyki Modricia w LaLidzeFlashscore

Nacho

Każdego roku pojawiają się wątpliwości, nie ze strony klubu, który daje mu carte blanche, ale ze strony 34-letniego zawodnika. Ponieważ pomimo wysokiego poziomu wydajności za każdym razem, gdy gra, zaczyna każdy sezon jako zmiennik. Konieczność udowodnienia, że jest się lepszym od innych, aby w końcu zagrać, jest tym, co wypala kapitana Realu Madryt. Noszenie opaski i możliwość zdobycia tytułu w 2024 roku były dla niego bardzo ważne, aby 22 czerwca podpisać przedłużenie kontraktu, który właśnie dobiega końca. To od niego zależy, czy będzie kontynuował grę w klubie, czy też przestanie być człowiekiem jednego klubu i poszuka przygody za granicą, prawdopodobnie w Stanach Zjednoczonych.

Lucas Vázquez

Wydawało się, że ma mniej opcji niż którykolwiek z nich, ale jego końcówka sezonu, jego zdolność do zastępowania Carvajala bez zauważenia jego nieobecności i jego sposób na atmosferę w szatni, przybliżyły go do kontynuacji w wieku 32 lat.