Xavi przedłuży kontrakt z Barceloną. "Wszystko jest gotowe"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Xavi przedłuży kontrakt z Barceloną. "Wszystko jest gotowe"
Xavi podczas sesji treningowej
Xavi podczas sesji treningowej
FC Barcelona
Xavi Hernandez jest szczęśliwy w Barçelonie. Dlatego po kilku tygodniach negocjacji może teraz cieszyć się z nowego kontraktu. Klub ogłosi to wkrótce, ale on zrobił to już na konferencji prasowej przed meczem z Celtą.

"Przedłużenie kontraktu jest gotowe. Osiągnęliśmy porozumienie kilka dni temu i wkrótce zostanie ono ogłoszone". Tym zdaniem trener Terrassy ogłosił swoją ciągłość do 2025 roku na czele pierwszej drużyny.

Jest to pozytywna wiadomość dla Cules, którzy chcą, aby Xavi nadal stał u steru tej drużyny, z którą zdobył już LaLiga i Superpuchar Hiszpanii, ale wciąż ma Ligę Mistrzów na liście celów.

Teraz, po spektakularnym otwarciu rozgrywek przeciwko Antwerpii, z bramką i asystą Joao Felixa, piłkarze Barcelony muszą zmienić swoje nastawienie, aby powitać Celtę i nadal wywierać presję na Realu Madryt, który przewodzi w ligowej stawce. "Jeśli jutro wygramy, wywrzemy presję na Madrycie, to jest to, co możemy zrobić. Zawsze ważne jest, aby być na szczycie".

Jeśli chodzi o sobotnich rywali, Xavi uważa, że "mają mniej punktów niż na to zasługują. Benitez to bardzo doświadczony trener. W zeszłym roku było nam z nimi trudno, ale teraz liczymy, że wygramy".

Sesja treningowa Barcelony z Araujo prowadzącym piłkę
FC Barcelona

Dobry moment Joao Felixa

Xavi pochwalił podczas konferencji formę Joao Felixa. "Jesteśmy zachwyceni jego postawą, a on sam jest szczęśliwy i dobrze się bawi. Jest bardzo dobrym graczem zespołowym. Zawsze miał talent. Wspiera grupę i robi różnicę. Miejmy nadzieję, że zdobędzie więcej bramek i asyst, ale nie przestanie pracować tak, jak to robi teraz".