Oficjalnie: Oțelul Galati podpisuje kontrakt ze Stipe Juriciem z ŁKS-u Łódź

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalnie: Oțelul Galati podpisuje kontrakt ze Stipe Juriciem z ŁKS-u Łódź

Stipe Juric zaprezentowany w Oțelul Galati
Stipe Juric zaprezentowany w Oțelul GalatiOțelul Galați
Bośniacki napastnik Stipe Jurić, który do niedawna grał w polskiej ekstraklasie, podpisał kontrakt z rumuńskim Oțelulem Galati i jest już na obozie treningowym w Vatra Dornei, jak podaje oficjalna strona rumuńskiego klubu.

Stipe Jurić mierzy 185 cm, ma 25 lat i jest napastnikiem, który ostatnio grał dla ŁKS Łódź, dla którego zaliczył 61 występów w latach 2021-2024. Zdobył 12 bramek i zanotował 2 asysty. W tym okresie nowy zawodnik Oțelulu grał również w drugiej drużynie klubu Ekstraklasy, notując 13 meczów, 3 gole i 2 asysty.

Jurić jest wychowankiem NK Siroki Brijeg. Podczas swojej juniorskiej kariery strzelił 39 goli w 44 oficjalnych meczach, a następnie zdobył 19 bramek w 76 meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej Bośni i Hercegowiny jako senior. W barwach Sirokiego Brijegu wziął również udział w eliminacjach do Ligi Europy, zdobywając bramkę przeciwko Kajratowi Ałmaty.

Jurić grał w reprezentacji Bośni i Hercegowiny do lat 19 i 21, zdobywając bramkę w meczu towarzyskim z Azerbejdżanem.

"Przyjeżdżam do Rumunii z otwartym sercem, do klubu z wielką tradycją, który zdobył mistrzostwo i Superpuchar oraz grał w grupie Ligi Mistrzów. Naprawdę chcę pomóc drużynie w osiągnięciu jej celów w nowym sezonie rozgrywek. Nie mogę się doczekać gry przed pełnym stadionem, jaki oglądałem w moim nowym zespole. Do dzieła, Oțelul!" - powiedział napastnik, który przybywa za bezcen na mocy rocznej umowy z Oțelul Galați, z możliwością przedłużenia umowy o kolejny sezon.