Moyes: Mam nadzieję, że zawodnicy Bayeru wypili kilka dużych piw przy świętowaniu

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Moyes: Mam nadzieję, że zawodnicy Bayeru wypili kilka dużych piw przy świętowaniu

Moyes: Mam nadzieję, że zawodnicy Bayeru wypili kilka dużych piw przy świętowaniu
Moyes: Mam nadzieję, że zawodnicy Bayeru wypili kilka dużych piw przy świętowaniuAFP
West Ham United stoi przed ogromnym zadaniem odrobienia strat po pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy z Bayerem Leverkusenem, ale powrót Jarroda Bowena może im pomóc, powiedział David Moyes.

Bowen, najlepszy strzelec drużyny w tym sezonie, opuścił przegrany 0:2 mecz w Niemczech i weekendową porażkę z Fulham z powodu kontuzji kolana, ale wrócił do treningów i jest dostępny w selekcji.

„Wspaniale było zobaczyć Jarroda na boisku, po raz pierwszy mieliśmy go z powrotem, więc nie jesteśmy co do niego pewni” – powiedział Moyes na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem.

„Nigdy nie ryzykowałbym zdrowiem żadnego zawodnika, gdybym uważał, że grozi mu kontuzja lub nie jest to słuszne. Dobro zawodnika jest najważniejsze. Ale zawsze chcesz, aby wrócili do ciebie najlepsi gracze, oczywiście ja chcę, żeby strzelcy też wrócili, a Jarrod był dla nas najlepszym strzelcem tym w tym sezonie. Wszyscy wiedzą, co Jarrod dla nas zrobił, więc jeśli wróci, da to nam i kibicom dużą motywację” - powiedział.

Moyes powiedział, że decyzję na temat Bowena podejmie niedługo przed meczem, a podobnie będzie w sprawie Alphonsea'a Areoli i Kalvina Philipsa. West Ham stracił w Leverkusen dwa gole w ostatnich minutach meczu, a Moyes jest gotowy długo czekać, aż jego zespół zacznie w czwartek odrabiać straty. 

„Pojechaliśmy do Leverkusen i dotarliśmy do 83. minuty, zanim zdobyli pierwszego gola. Może nam to zająć tyle czasu, musimy uzbroić się w cierpliwość i grać do końca” – powiedział. „Nigdy nie wiadomo, jak potoczą się te mecze. Wykonaliśmy dobrą robotę w pierwszym meczu, ale to wciąż nie wystarczyło. Bardzo się staraliśmy w zeszłym tygodniu i będziemy się bardzo starać jutro”.

Bayer, który w tym sezonie ma serię 43 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach, zdobyło w niedzielę swój pierwszy tytuł mistrza Bundesligi, a West Ham będzie miał nadzieję, że świętowanie odcisnęło swoje piętno.

„To fantastyczne, że wygrali ligę i powinni świętować coś takiego” – powiedział Moyes. „Miejmy nadzieję, że wypili kilka tych dużych niemieckich piw”.