Van Dijk życzy Sparcie powodzenia w dalszej fazie sezonu. "Nadal walczą o tytuł"

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Van Dijk życzy Sparcie powodzenia w dalszej fazie sezonu. "Nadal walczą o tytuł"

Van Dijk rozegrał ostatnie 25 minut meczu ze Spartą.
Van Dijk rozegrał ostatnie 25 minut meczu ze Spartą.Profimedia
Virgil van Dijk z ławki obserwował, jak jego koledzy z drużyny miażdżą Spartę w rewanżowym meczu Ligi Europy. W 66. minucie Holender pojawił się na murawie z opaską kapitana, by nadzorować spokojną resztę meczu w wykonaniu Liverpoolu, który zakończył się zwycięstwem 6:1 i awansem do ćwierćfinału rozgrywek.

"W takich meczach trzeba dobrze zacząć, mając nadzieję na szybkie zdobycie gola. I to zadziałało, po 14 minutach, jeśli się nie mylę, było 3:0 lub nawet 4:0" - powiedział Van Dijk o meczu, w którym Liverpool strzelił rekordowe cztery gole w 14 minut, co zdarzyło się po raz pierwszy w europejskich pucharach od lat 70-tych. "Wtedy mecz może przestać być niebezpieczny, można stracić koncentrację w takim spotkaniu, ale chłopcy spisali się dobrze również pod tym względem" - dodał.

Holender ocenił postawę Sparty w dwumeczu z Liverpoolem. "To były dla nich ciężkie dwa tygodnie pod względem wyników, a także ze względu na liczbę bramek, które stracili w ostatnich trzech meczach. Moje przesłanie dla nich jest takie, aby nie pozwolili, by dzisiejszy mecz ich spowolnił i życzę im powodzenia. Czeka ich szczyt sezonu, mają ciężką walkę o tytuł w Czechach" - dodał holenderski defensor.

Teraz jednak Van Dijk i spółka przygotowują się do niedzielnego meczu Pucharu Anglii z Manchesterem United. Starcie ze Spartą wyglądało dla nich jak przyjemna sesja treningowa.