Gonzalez i Biraghi przełamują czeski mur w dogrywce i wprowadzają Fiorentinę do półfinału

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gonzalez i Biraghi przełamują czeski mur w dogrywce i wprowadzają Fiorentinę do półfinału

Akcja meczu
Akcja meczuProfimedia
Po ataku trwającym nieprzerwanie ponad 90 minut, Argentyńczyk przełamał opór Czechów. Następnie Biraghi podwoił wynik, a grająca w osłabieniu pilzneńska "Viktorka" nie była w stanie do rywalizacji powrócić.

Przejmująca minuta ciszy na cześć zmarłego Joe Barone zmotywowała Fiorentinę, ale musieli napocić się ciężej niż oczekiwano, aby wyeliminować Viktorię Pilzno, która poddała się dopiero w dogrywce i to po stracie jednego zawodnika.

Sprawdź statystyki meczu Fiorentina-Viktoria

Składy i noty za mecz Fiorentina-Viktoria
Składy i noty za mecz Fiorentina-ViktoriaFlashscore

Viola zaczęła jasno, atakując już w ciągu dziesięciu sekund, gdy Kouame posłał krosa, na którego Belotti rzucił się z doskonałym wyczuciem czasu, ale został instynktownie odparty przez Jedlickę w bramce. Następna była próba głową w kolejnej akcji, gdy obrońca Hranac wybijał linii, przy pokonanym już bramkarzu. Po dwóch minutach ponownie napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej ruszył do przodu, ale został zatrzymany w bramce przez golkipera rywali.

Fiorentina bardzo się starała, ale najpierw Jedlicka, który ponownie zamknął Kouame, a następnie Belotti głową przy słupku nie dał prowadzenia. Bramka Czechów wydawała się naprawdę zaczarowana w pierwszej połowie, pod koniec której Kouame ponownie próbował, a jego dobrze ustawiony lewy stoper został zablokowany przez poprzeczkę.

Błysk Nico w dogrywce

W dziesiątej minucie drugiej połowy przyszła kolej na Mandragorę, który popisał się przewrotką z dośrodkowania, czego efektem był jednak strzał nieznacznie nad poprzeczką. Następnie, w 66. minucie, wyrzucenie Cadu po bezpośredniej czerwonej kartce pozwoliło Violi jeszcze mocniej nacisnąć na pedał gazu, ale czeski opór był silny i doprowadził mecz do dogrywki.

Czas odpuszczania skończył się jednak dla gości w dogrywce, którzy nie mogli nic zrobić przeciwko uderzeniu Nico Gonzaleza prawą nogą w środek boiska po wybiciu z rzutu rożnego. Bramkarz przeciwników Jedlicka zbliżył się do piłki, ale nie był w stanie jej ruszyć i w 92. minucie Viola w końcu przełamała impas. W 108. minucie poprawka kapitana Biraghiego otworzyła ogólną euforię.

Viola zagra więc w półfinale ze zwycięzcą meczu PAOK - Brugia i wciąż może marzyć o finale!

Wynik i statystyki meczu Fiorentina-Viktoria
Wynik i statystyki meczu Fiorentina-ViktoriaOpta by Stats Perform