Ancelotti: Miguel Gutiérrez? Decyzję podejmiemy latem, wspólnie z Gironą i samym zawodnikiem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ancelotti: Miguel Gutiérrez? Decyzję podejmiemy latem, wspólnie z Gironą i samym zawodnikiem
Ancelotti, na konferencji prasowej
Ancelotti, na konferencji prasowej
AFP
Carlo Ancelotti pojawił się przed sobotnim meczem Realu Madryt z Gironą, aby potwierdzić, że Nacho nie zagra, że Vinicius jest dostępny i że Rüdiger przejdzie ostatni test, ale wydaje się, że będzie dostępny. Poruszył też kilka innych kwestii.

Mecz z Gironą: Wymagający mecz przeciwko drużynie, która radzi sobie lepiej niż wszyscy tak, jak Real Madryt. To będzie trudne i mamy dla nich wiele szacunku. Wierzymy, że po remisie wrócimy na zwycięską ścieżkę.

Decydujący mecz o mistrzostwie? Ktokolwiek jutro wygra, zyska przewagę, ale La Liga jest wciąż bardzo długa. Obaj jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji i jutrzejszy mecz nie zadecyduje o tytule, ale o tym, kto zdobędzie przewagę nad innymi. Nie sądzę, by LaLiga rozstrzygnęła się jutro bez względu na to, co się wydarzy. Obie drużyny mają bardzo dobry dorobek punktowy i im szybciej osiągniemy 80 punktów, tym szybciej wygramy. Z 80 nie wygra się LaLigi, ale jeśli zbliżysz się do tego jak najszybciej, będziesz bardzo blisko.

Míchel, zawieszony: Piłka nożna należy do zawodników, ale obecność trenera dodaje drużynie pewności siebie, choć nie jest on decydujący. Nie było mnie na dwóch meczach i oba wygraliśmy. Jeden w Vigo, a drugi z ośmioma bramkami. Czasami wszyscy trenerzy trochę przesadzają w protestach, ale potrzebujemy trochę więcej zrozumienia dla kontekstu, w którym się znajdujemy.

Girona i jej powiązania z City Group: Nie przywiązuję do tego wagi. To drużyna z LaLiga, która radzi sobie bardzo dobrze. Są potencjalnym rywalem i najgroźniejszym w tej chwili. Tak właśnie teraz myślę.

Status Rüdigera i Viniciusa: Rüdiger trenował dziś po raz pierwszy i czuł się dobrze. Jutro przejdzie kolejny test, jeśli będzie czuł się dobrze, to zagra, a jeśli nie, to nie będziemy go narażać. Liczy się samopoczucie zawodnika. Zobaczymy, jak zareaguje jutro. Vini ma się dobrze.

Nacho: Rozpoczął dzisiaj indywidualną pracę. To przeciążenie i na wtorek będzie w porządku.

Carvajal jako środkowy obrońca: Carvajal wie, jak powinien grać środkowy obrońca i pracujemy nad tym na treningach tak długo, jak to możliwe. W ostatnich kilku meczach, na zmniejszonym boisku, Carvajal zawsze grał jako środkowy obrońca.

Pech z kontuzjami: Nie ma takiego uczucia, ponieważ oznacza to, że się poddajesz. Nigdy się nie poddaliśmy, a problemy, które mieliśmy, były okazją do pokazania silnej motywacji i zaangażowania.

Harmonogram na luty: Styczeń to bardzo skomplikowany miesiąc i dobrze sobie z nim poradziliśmy. W lutym wraca również Liga Mistrzów i będzie to kolejny ważny miesiąc. Jesteśmy w dobrej formie i kondycji. Kiedy wróci Rüdiger, skończy się sytuacja awaryjna środkowych obrońców i będziemy mogli myśleć o pozytywnym lutym.

Rodrygo: Jeśli powiesz komuś, aby pomyślał o wszystkich zwierzętach z wyjątkiem kota, pomyśli tylko o kocie. Wnosi swój wkład i gra, a ja nigdy nie rozmawiałem i nie będę rozmawiał o bramkach, których nie strzela. Ważne jest to, że wnosi wkład w drużynę, tak jak to robi.

Słowa matki Kroosa i odnowa jego kontraktu: Zawsze trzeba szanować rodziców i jest to coś, czego brakuje w nowych pokoleniach. To decyzja, którą podejmie we właściwym czasie i w najlepszy sposób. Myślę, że jeśli przejdzie na emeryturę po zakończeniu sezonu, to ma charakter, ma jaja.

Bramkarz: To kwestia, która narodziła się wraz z kontuzją Kepy w listopadzie. Łunin grał i wniósł swój wkład. Nie jest trudno wybrać tych, którzy grają, ale zastępstwo. Chcę, aby obaj byli zaangażowani, ponieważ żaden z nich nie zasługuje na rolę zmiennika.

Miguel Gutiérrez: Zrobił duże postępy i to doświadczenie było dla niego bardzo dobre. Dużo wnosi i jest bardzo ważnym zawodnikiem w drużynie. Latem wspólnie z Gironą i samym zawodnikiem podejmiemy decyzję czy wróci do Madrytu. 

Niebieska kartka: Ogólną ideą zasad jest próba ich uproszczenia i nie wiem, czy to je upraszcza. Zasady z roku na rok stają się coraz bardziej skomplikowane. Nie wiem, czy niebieska kartka upraszcza, czy komplikuje pracę sędziego.

Bardzo brzydki atak na Mbappé: Nie widziałem tego. Oglądałem mecze Copa del Rey.