Gol Frankowskiego, Lens z awansem do Ligi Europy. Arsenal remisuje z PSV

Gol Frankowskiego, Lens z awansem do Ligi Europy. Arsenal remisuje z PSVProfimedia
Piłkarze Lens pokonali u siebie Sevillę 2:1 w ostatniej kolejce grupy B Ligi Mistrzów i zajęli trzecie miejsce w tabeli, dające awans do barażu o 1/8 finału Ligi Europy. Jedną bramkę dla gospodarzy - swoją pierwszą w Champions League - uzyskał Przemysław Frankowski.

Polak trafił do siatki w 63. minucie z rzutu karnego, dając Lens prowadzenie 1:0. Nieco ponad kwadrans później do wyrównania doprowadził Sergio Ramos, również z "jedenastki" (79.). Hiszpan podchodził do niej dwukrotnie - za pierwszym razem jego strzał obronił bramkarz Brice Samba, ale pochodzący z DR Konga Francuz zbyt szybko wyszedł przed linię bramki i doszło do powtórki karnego. Tym razem Ramos był już bezbłędny.

Remis, także korzystniejszy dla gospodarzy, utrzymywał się do szóstej doliczonej minuty, kiedy piłkę na własnej połowie stracił zawodnik Sevilli Adria Pedrosa, a Florian Sotoca popędził z nią pod bramkę i asystował przy golu Angelo Fulginiego, który ustalił wynik.

Lens zgromadziło osiem punktów, Sevilla zakończyła rywalizację w grupie B z dwoma. Pierwsze miejsce zajął Arsenal - 13 pkt, a drugie PSV Eindhoven - dziewięć. W bezpośrednim spotkaniu tych drużyn, które już nie wpływało na kolejność w tabeli, w Holandii padł remis 1:1.

Niewiele brakowało, aby swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów miał też piłkarz gości Jakub Kiwior, który trafił do siatki w drugiej połowie. Bramkę jednak anulowano ze względu na pozycję spaloną Gabriela. Brazylijczyk nie dotknął piłki, ale zdaniem sędziów absorbował uwagę defensywy PSV.

Mapa strzałów RC Lens - gospodarze oddali tylko dwa celne uderzenia
Mapa strzałów RC Lens - gospodarze oddali tylko dwa celne uderzeniaOpta/Profimedia

Ostatnie mecze tej fazy w grupach A, C i D zostaną rozegrane o godzinie 21, a grup E-H - w środę.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na 18 grudnia w południe. Rywalizacja zostanie wznowiona w połowie lutego. Finał odbędzie się 1 czerwca w Londynie na Wembley.