Jedenastka 1/8 finału LM: Doskonały występ De Bruyne i Martineza, gwiazdorski Mbappe

Barcola i Mbappé świętują gola przeciwko Realowi Sociedad.
Barcola i Mbappé świętują gola przeciwko Realowi Sociedad.Profimedia/Flashscore
Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów 2023/24, czas więc wybrać jedenastu zawodników, którzy zachwycili nas w ciągu ostatnich czterech wieczorów. Wybór opiera się na naszym wewnętrznym systemie rankingowym, który bierze pod uwagę szereg indywidualnych statystyk - takich jak gole, strzały na bramkę, udane podania i wygrane piłki. Flashscore zestawił siódmy najlepszy skład tego sezonu najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie.
Idealny skład 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Idealny skład 1/8 finału Ligi Mistrzów.Flashscore

Bramkarz

Andriy Łunin (Real Madryt) 9,5

Ukrainiec wybronił w sumie dziewięć sytuacji w wygranym przez Real Madryt 1:0 meczu z Lipskiem. Ważny występ przed rewanżem w Hiszpanii.

Obrońcy

Rúben Dias (Manchester City) 8.1

Dias nie uznaje kompromisów i słynie z fizycznej obrony, ale w wygranym przez Manchester City 3:1 meczu w Kopenhadze Portugalczyk pokazał także swoje umiejętności. Z jego 133 podań, 126 dotarło do kolegów z drużyny, co daje wskaźnik skuteczności na poziomie 94,7%.

Otávio (Porto) 7.8

Otávio przeszedł do Porto zimą za 12 milionów euro z Famalicao. Po świetnym występie w wygranym 1:0 meczu z Arsenalem wydaje się, że 21-latek wkrótce stanie się znany kibicom poza Portugalią.

Niezapomniany debiut Otávio w Lidze Mistrzów.
Niezapomniany debiut Otávio w Lidze Mistrzów.Profimedia

Eduardo Camavinga (Real Madryt) 8,2

Camavinga nie popełnił żadnego błędu w wygranym 1:0 meczu z Lipskiem, notując 92,8% skuteczności podań i przechwytując trzy podania przeciwnika.

Pomocnicy

Rodri (Manchester City) 8,5

Rodri miał bezbłędny 100% wskaźnik skuteczności obron w wygranym 3:1 meczu z Kopenhagą. Hiszpan odegrał również swoją rolę z przodu, dostarczając cztery kluczowe podania.

Bernardo Silva (Manchester City) 8,4

Silva strzelił decydującego gola tuż przed przerwą, dzięki czemu City wygrało 2:1. Był to pierwszy gol 29-latka w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Kevin De Bruyne (Manchester City) 10.0

Wrócił! Kevin De Bruyne w końcu uporał się z kontuzją uda i Belg gra tak, jakby nic się nie stało. Trzydziestodwuletni pomocnik przez cały wieczór swoimi podaniami kierował licznymi atakami obrońców tytułu. W 10. minucie zdobył bramkę otwierającą wynik spotkania, a przy dwóch kolejnych zanotował asysty. Nasz system przyznał mu zatem maksymalną możliwą liczbę - dziesięć.

Phil Foden (Manchester City) 9.8

Ostatni gracz City, obiecujemy! Foden w LM prezentuje świetną formę, do naszej idealnej jedenastki trafił po raz trzeci. Słusznie, ponieważ olśnił fanów golem i asystą przeciwko Kopenhadze.

Brahim Díaz (Real Madryt) 8,4

Real Madryt przez długi czas męczył się w Lipsku i miał szczęście, że nie stracił gola w pierwszej połowie, ale Díaz zmniejszył presję na faworycie genialnym uderzeniem tuż po przerwie. Hiszpan otrzymał piłkę na prawym skrzydle, ominął trzech przeciwników i strzałem w dalszy róg posłał piłkę do siatki. Gol, z którego sam Jude Bellingham byłby dumny.

Napastnicy

Lautaro Martínez (Inter Mediolan) 8,2

Martínez odegrał kluczową rolę w domowym zwycięstwie Interu 1:0 nad Atletico Madryt. Chociaż zwycięską bramkę dla Nerazzurrich strzelił Marko Arnautović, to wlaśnie Argentyńczyk był ich najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem.

Kylian Mbappé (PSG) 8,2

PSG może nie błyszczało zbytnio w wygranym 2:0 meczu z Realem Sociedad, ale przynajmniej imponowało skutecznością. Supergwiazdor Mbappé wyprowadził mistrzów Francji na prowadzenie w 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobywając tym samym swojego 44. gola w Lidze Mistrzów.

Mbappé świętuje swojego gola przeciwko Realowi Sociedad.