Kolejny cios dla Bawarczyków. Bayern Monachium bez Raphaela Guerreiro w Madrycie

Raphael Guerreiro nie zagra z Realem Madryt
Raphael Guerreiro nie zagra z Realem MadrytProfimedia
Bayern Monachium będzie musiał sobie radzić bez Raphaela Guerreiro w środowym półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. 30-letni Portugalczyk doznał urazu więzadła i torebki stawowej w kostce podczas porażki 1:3 z VfB Stuttgart, ogłosił Bayern w niedzielę. Guerreiro będzie niedostępny "przez kilka następnych meczów".

"W ogóle nie czuje się dobrze, chodzi o kulach" – powiedział trener Thomas Tuchel zaraz po meczu ligowym. "To pech" – dodał Tuchel, przygnębiony trwającym okresem kontuzji. "To dla nas gorzkie, gorzkie, gorzkie. Mamy teraz wiele kontuzji, co jest powtarzającym się tematem przez cały sezon".

Zwłaszcza, że Eric Dier również doznał kontuzji głowy. Dier został zmieniony w połowie meczu po tym, jak zderzył się z Serhou Guirassym i musiał zostać zszyty. "Rana Erica się otworzyła. Miał też lekkie naciągnięcie uda. Nie chcieliśmy ryzykować" – powiedział Tuchel. Guerreiro doznał kontuzji lewej kostki i został zmieniony w 17. minucie. Po meczu wszedł do autobusu o kulach.

Przynajmniej Matthijs de Ligt powinien wrócić do treningów z drużyną w niedzielę po kontuzji więzadła kostki. "Wtedy zobaczymy, jak zareaguje".

Obie drużyny w trybie regeneracji

Po remisie 2:2 u siebie w pierwszym meczu, Bayern musi teraz wygrać na legendarnym Santiago Bernabeu, w razie potrzeby w rzutach karnych. W związku z tym Tuchel wprowadził do Stuttgartu sześciu nowych zawodników, podczas gdy jego kolega Carlo Ancelotti dokonał aż dziesięciu zmian przed zwycięstwem Realu 3:0 nad Cadiz. "Możesz to zrobić, jeśli masz wystarczającą liczbę graczy" – powiedział z uśmiechem Tuchel.

Jamal Musiala i Leroy Sane od jakiegoś czasu zmagają się z kontuzjami. Obaj powinni być jednak gotowi do gry w Madrycie. Musiala nie znalazł się w składzie na VfB, a Sane został zmieniony. Kingsley Coman, Sacha Boey i Bouna Sarr są definitywnie wykluczeni.