Od Stoke do pięknej środowej nocy w Madrycie: Joselu bohaterem Realu Madryt

Hiszpański napastnik Realu Madryt Joselu świętuje zwycięstwo swojej drużyny
Hiszpański napastnik Realu Madryt Joselu świętuje zwycięstwo swojej drużyny AFP
Real Madryt pokonał Bayern Monachium w ostatnich minutach drugiego meczu półfinałowego i awansował do środowego finału Ligi Mistrzów.

Wprowadzony w 81. minucie, gdy Real Madryt przegrywał 0:1 i zmierzał do półfinałowej porażki, Joselu całkowicie odwrócił losy dwumeczu w ciągu zaledwie 10 minut, strzelając błyskawiczną bramkę, która pozwoliła jego drużynie wrócić i wygrać 2:1.

AFP Sport przygląda się trzem rzeczom na temat nieprawdopodobnego bohatera bramki Joselu w Madrycie.

Spadek z ligi

Przed ponownym dołączeniem do seryjnych zwycięzców Realu Madryt na zasadzie wypożyczenia w lipcu 2023 roku, Joselu był w pewnym sensie piłkarzem średniakiem, grając dla Realu Madryt B, Newcastle, Hannoveru i Stoke City, by wymienić tylko niektórych z jego poprzednich pracodawców.

Jego dwie ostatnie drużyny, Alaves i Espanyol – z którego jest wypożyczony do Madrytu – spadły z La Liga w ostatnich dwóch sezonach poprzedzających obecną kampanię.

Późny rozkwit formy

Joselu reprezentował Hiszpanię w kategoriach młodzieżowych od U19 do U21, ale nigdy nie zrobił kroku, by stać się pełnoprawnym reprezentantem, dopóki nie był znacznie starszy.

Napastnik Realu Madryt zdobył swój pierwsze powołanie w marcu 2023 roku, mając wtedy 32 lata, 11 miesięcy i 26 dni.

Obecnie ma na koncie 10 występów na arenie międzynarodowej i strzelił pięć goli dla La Roja, w tym w swoim debiucie w wygranym 3:0 meczu z Norwegią.

Niemieckie korzenie

Chociaż Joselu reprezentuje hiszpańską drużynę narodową, napastnik urodził się w Niemczech w 1990 roku.

W rzeczywistości urodził się w Stuttgarcie, dużym niemieckim mieście na południu kraju i tradycyjnym lokalnym rywalu Bayernu.