Pepe i Lamine Yamal biją rekordy w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

Pepe wciąż jest koszmarnym przeciwnikiem dla wielu napastników
Pepe wciąż jest koszmarnym przeciwnikiem dla wielu napastnikówProfimedia
W środowy wieczór FC Porto zdołało wygrać 1:0 z Arsenalem, podczas gdy Barcelona zremisowała 1:1 z Napoli. Dla portugalskiej strony, weteran środkowy obrońca Pepe rozegrał pełne 90 minut. Na drugim końcu spektrum wiekowego, Lamine Yamal rozegrał 80 minut dla Barcy.

Pepe rozegrał 10 sezonów dla Realu Madryt od 2007 roku, z którym trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Po dwóch sezonach spędzonych w Besiktasie zdecydował się na powrót do Porto, gdzie związał się kontraktem na trzy sezony.

Za cztery dni skończy 41 lat, a w środę został najstarszym w historii zawodnikiem z pola w wyjściowym składzie w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Yamal z kolei został najmłodszym w historii zawodnikiem w fazie pucharowej największych europejskich rozgrywek po swoim występie w Neapolu.

Nastolatek zadebiutował w podstawowym składzie Barcelony już 10 miesięcy temu i od tego czasu rozegrał cztery mecze międzynarodowe (strzelając dwa gole) dla reprezentacji Hiszpanii.

Był już najmłodszym zawodnikiem Barcy od 1922 roku i najmłodszym w historii klubu zawodnikiem La Liga. Stał się również najmłodszym reprezentantem Hiszpanii i najmłodszym strzelcem gola.