Xavi z ultimatum przed dwumeczem Barcelony z Napoli w Lidze Mistrzów?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Xavi z ultimatum przed dwumeczem Barcelony z Napoli w Lidze Mistrzów?
Xavi, trener culé
Xavi, trener culé
AFP
Remis Barçy z Granadą pozostawił gorzki posmak w ustach zarządu Culé. Laporta broni Xaviego, z kolei Deco odwraca się do niego plecami i stawia mu ultimatum: albo pokona Napoli, albo Rafa Márquez przejmie jego obowiązki przed końcem sezonu.

FC Barcelona wciąż nie jest na właściwej drodze. To nic nowego. Dotychczasową kampanię Dumyy Katalonii można określić jednym słowem: katastrofalna. Liga Mistrzów jest obecnie ostatnim powodem, który może dać Blaugranie nadzieję, biorąc pod uwagę 10-punktową lukę do Realu Madryt w LaLidze i wyeliminowanie Copa del Rey przez piłkarzy Athleticu .

Scenariusz, według kilku doniesień medialnych, może być mroczniejszy: wydaje się, że napięcie w Can Barça po niespodziewanym remisie między Barcą a Granadą, spowodowało, że najwyższe kierownictwo klubu podjęło drastyczną decyzję w przypadku kolejnej porażki w Lidze Mistrzów.

Xavi, zgodnie z przedstawionymi informacjami, musi pokonać Napoli, aby pozostać u sterów do 30 czerwca. W przeciwnym razie nie będzie kontynuował prowadzenia Barçy.

Wyniki nie poszły po jego myśli w obecnym sezonie, ale Laporta - na znak szacunku dla jego dorobku jako zawodnika i tytułów, które zdobył jako menedżer (Superpuchar i LaLiga), pozwolił mu pozostać do końca sezonu. To może ulec zmianie w przypadku niekorzystnego wyniku przeciwko Napoli.