Znamy pary 1/8 Ligi Mistrzów. Brakuje hitów, ale nie zabraknie ciekawych pojedynków

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Znamy pary 1/8 Ligi Mistrzów. Brakuje hitów, ale nie zabraknie ciekawych pojedynków
Piotr Zieliński i Robert Lewandowski zagrają przeciwko sobie o ćwierćfinał LM
Piotr Zieliński i Robert Lewandowski zagrają przeciwko sobie o ćwierćfinał LM
AFP Photo/UEFA/ Harold Cunningham
W poniedziałek 18 grudnia w szwajcarskim Nyonie rozlosowane zostały pary 1/8 Ligi Mistrzów. Zabrakło hitowych pojedynków, a najciekawiej zapowiada się starcie Napoli z Barceloną, gdzie Piotr Zieliński zagra przeciwko Robertowi Lewandowskiemu.

Tegoroczna faza grupowa Ligi Mistrzów rozpoczęła się 19 września, a zakończyła 13 grudnia. Nie brakowało w niej sensacyjnych rozstrzygnięć. Czwarte miejsca w swoich grupach zajęły Sevilla i Manchester United, co oznacza, że wiosną zabraknie ich w europejskich pucharach. 

Real Madryt i Manchester City to jedyne zespoły, które zdobyły komplet punktów w sześciu meczach. Do 1/8 awansowały cztery kluby hiszpańskie, po trzy włoskie i niemieckie, dwa angielskie i po jednym przedstawicielu z Danii, Holandii, Francji i Portugalii. 

Podczas losowania 1/8 Ligi Mistrzów zespoły z pierwszych miejsc trafiały na drużyny, które były drugie w swojej grupie. Tutaj były jednak obostrzenia. Nie mogły na siebie trafić kluby z tego samego kraju oraz te, które mierzyły się ze sobą w już podczas tej edycji Champions League. Losowanie tradycyjnie odbyło się w szwajcarskim Nyonie.

Zespoły rozstawione: Bayern Monachium, Arsenal, Real Madryt, Real Sociedad, Atletico Madryt, Borussia Dortmund, Manchester City, FC Barcelona.

Zespoły nierozstawione: FC Kopenhaga, PSV, Napoli, Inter Mediolan, Lazio, PSG, RB Lipsk, FC Porto.

Zespoły rozstawione zagrają mecze rewanżowe na swoich stadionach. 

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów
Flashscore

Pary 1/8 Ligi Mistrzów: 

FC Porto – Arsenal

Napoli – Barcelona 

Paris Saint-Germain – Real Sociedad 

Inter Mediolan – Atletico Madryt

PSV – Borussia Dortmund 

Lazio – Bayern Monachium

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Pierwsze mecze 1/8 Champions League zostaną rozegrane 13-14 oraz 20-21 lutego. Rewanże odbędą się natomiast w dniach 5-6 i 12-13 marca.