Bułka bohaterem derbów Lazurowego Wybrzeża. Nice wygrywa z Monaco i zajmuje fotel lideraAFP
Gol Jeremiego Bogi w ostatniej akcji meczu pozwolił Nicei wygrać 1:0 z AS Monaco, dzięki czemu zespół Francesco Farioliego awansował na pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Bohaterem spotkania był jednak polski bramkarz Marcin Bułka, który wcześniej obronił dwa rzuty karne.

OGC Nice awansowało na pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając AS Monaco o jeden punkt. Stade Brestois, z 10 punktami, może znaleźć się na szczycie tabeli w sobotę, jeśli pokona Olympique Lyon.

Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Boga zapewnił drużynie zwycięstwo w 90. minucie spotkania, gdy minął kilku obrońców i płaskim strzałem pokonał bramkarza Philippa Kohna.

Wcześniej jednak gospodarze zmarnowali doskonałe okazje do objęcia prowadzenia. Marcin Bułka obronił bowiem dwa rzuty karne wykonywane przez Folarina Baloguna. Najpierw zatrzymał Amerykanina w 11. minucie spotkania, a następnie powtórzył ten wyczyn w drugiej połowie.

Po spotkaniu Polak utonął w objęciach kolegów z drużyny, a później fetował zwycięstwo z kibicami.