Foot Mercato ogłasza porozumienie pomiędzy Kylianem Mbappé a Realem Madryt!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Foot Mercato ogłasza porozumienie pomiędzy Kylianem Mbappé a Realem Madryt!

Koniec drogi dla Mbappé w PSG?
Koniec drogi dla Mbappé w PSG?AFP
W niedzielny wieczór serwis Football Mercato zrzucił bombę: Kylian Mbappé podobno w ostatnich dniach uzgodnił umowę z Realem Madryt, aby dołączyć do Królewskich po zakończeniu obecnego sezonu.

Kylian Mbappé, który od 1 stycznia może podpisać kontrakt z dowolnym klubem, dokonał już podobno wyboru: dołączy do Realu Madryt kosztem pożegnania z Paris Saint-Germain. Tak przynajmniej potwierdził Santi Aouna, dziennikarz Football Mercato. Razem z nim pod doniesieniami podpisali się Sebastien Denis oraz Aurélien Léger-Moëc.

Rozmawiając z dziennikarzami w strefie mieszanej po zwycięstwie PSG 2:0 nad Tuluzą w meczu o Superpuchar Francji 3 stycznia, Mbappé powiedział: "Jestem bardzo zmotywowany na ten rok, to bardzo ważne. Mamy tytuły do wygrania i jeden już wygraliśmy. Nie podjąłem decyzji, nie dokonałem wyboru. Ale dzięki porozumieniu, które osiągnąłem z prezesem tego lata, niezależnie od mojej decyzji, udało nam się chronić wszystkie zaangażowane strony i zachować spokój klubu przed nadchodzącymi wyzwaniami, co pozostaje najważniejszą rzeczą. (...) Jeśli będę wiedział, co zrobię, nie zajmie to dużo czasu".

Najwyraźniej dotrzymał słowa. Wielokrotnie pojawiały się pogłoski, że kapitan Les Bleus jest blisko Realu Madryt, ale tym razem wydaje się, że doniesienia mogą być słuszne - Aouna jest uważany za wiarygodne źródło.

Jeśli tak, to wszystko, co pozostaje teraz do ustalenia, to szczegóły finansowe transakcji. Chociaż Real nie musi płacić kwoty transferowej, musieli zaoferować KMB złoty most, aby ostatecznie zabezpieczyć jego podpis.