Marcin Bułka w końcu pokonany i nie pobije rekordu. Pierwsza porażka Nice

Marcin Bułka zachował czyste konto przez 8 meczów z rzędu
Marcin Bułka zachował czyste konto przez 8 meczów z rzęduPAP
Po ośmiu z rzędu meczach Ligue 1 z czystym kontem bramkarz Nice Marcin Bułka został pokonany. W 25. minucie wyjazdowego meczu z Nantes strzelił mu gola Florent Mollet. Piłkarze z Nicei ponieśli pierwszą ligową porażkę w tym sezonie.

We Francji dawno nie było tak długiej udanej serii bramkarza. Marcin Bułka, który 21 listopada zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Łotwą (2:0), w sumie nie puścił bramki w Ligue 1 przez 748 minut. Poprzednio skapitulował 15 września w wygranym 3:2 wyjazdowym spotkaniu z Paris Saint-Germain.

Do rekordu rozgrywek jednak się nie zbliżył. W sezonie 1992/93 Gaetan Huard z Girondins Bordeaux nie dał się zaskoczyć w 13 kolejnych spotkaniach i łącznie przez 1176 minut.

Zespół Nice zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do Paris Saint-Germain, ale stołeczna drużyna rozegra mecz 14. kolejki w niedzielę na wyjeździe z Le Havre.

Wcześniej w sobotę Przemysław Frankowski zdobył dwie bramki dla Lens w wygranym 3:2 meczu u siebie z ostatnim w tabeli Olympique Lyon. To pierwsze gole Polaka w tym sezonie Ligue 1.

Lens, wicemistrz Francji, jest na szóstej pozycji, tracąc osiem punktów do PSG.