Mbappe prowadzi PSG do zwycięstwa ze Strasbourgiem. Paryżanie wracają na szczyt Ligue 1AFP
Kylian Mbappe poprowadził Paris Saint-Germain do zwycięstwa u siebie z RC Strasbourg 3:0, strzelając jedną bramkę i zaliczając asystę. Tym samym pomógł klubowi tymczasowo awansować na pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1.

Mbappe wyprowadził PSG na prowadzenie w 10. minucie meczu dzięki wykorzystaniu rzutu karnego, przyznanego po przewróceniu kolegi z drużyny, Goncalo Ramosa.

Carlos Soler podwyższył na 2:0 w 31. minucie, kończąc akcję strzałem z bliskiej odległości po podaniu Mbappe z linii bocznej.

Rezultat na deszczowym Parc des Princes w 77. minucie ustalił Fabian Ruiz. Hiszpan efektownie wymanewrował dwóch obrońców w środku pola karnego, a następnie umieścił piłkę w siatce.

PSG znajduje się na szczycie tabeli Ligue 1 z 18 punktami, wyprzedzając AS Monaco, które w niedzielę zagra z FC Metz. Strasbourg zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 10 punktów.