Oficjalnie: Neymar opuszcza PSG i przechodzi do Al-Hilal

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oficjalnie: Neymar opuszcza PSG i przechodzi do Al-Hilal

Neymar opuszcza PSG po 6 sezonach
Neymar opuszcza PSG po 6 sezonachAFP
Sześć lat po przybyciu z Barcelony, Neymar opuszcza Paris Saint-Germain. 31-letni Brazylijczyk oficjalnie podpisał kontrakt z Al-Hilal. Klub właśnie pochwalił się pierwszym filmem z zawodnikiem.

Kilka dni po tym, jak Luis Enrique i Luis Campos poinformowali go, że nie jest już częścią ich planów, Neymar opuszcza Paris Saint-Germain.

Brazylijczyk został oficjalnie nowym zawodnikiem Al-Hilal. Saudyjski klub opublikował pierwsze wystąpienie "Neya", który podpisał kontrakt z nowym klubem na dwa lata z opcją na kolejny rok.

PSG otrzyma 80 milionów euro (plus od 20 do 40 milionów euro premii, w zależności od źródła) i zostanie zwolniony z ogromnej pensji piłkarza (30 milionów euro za sezon).

W Arabii Saudyjskiej zawodnik mógłby zarabiać od 150 do 200 mln euro rocznie, nie wspominając o dodatkowych premiach: 80 tys. euro za każde zwycięstwo i 500 tys. euro za każdy post w mediach społecznościowych promujący jego nowy kraj.

Neymar przybył z wielkimi fanfarami z Barcelony po pokonaniu rekordowej klauzuli 222 milionów euro w 2017 roku i przeszedł od potencjalnego zdobywcy Złotej Piłki do zdegradowanego gracza, który jest zbyt często kontuzjowany i nie jest wystarczająco decydujący pomimo swoich przebłysków błyskotliwości.