Paris Saint-Germain przybliża się do zwycięstwa w Ligue 1 dzięki wygranej 3:1 w TroyesAFP
Paris Saint-Germain w niedzielę zrobił kolejny krok w kierunku obrony mistrzostwa Francji, wygrywając 3:1 z przedostatnią w tabeli Ligue 1 drużyną Troyes dzięki golom Kyliana Mbappe, Vitinhy i Fabiana Ruiza.

Zwycięstwo zapewniło PSG 78 punktów w 34 meczach, sześć "oczek" przewagi nad RC Lens i osiem nad Olympique Marsylia. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki.

Stołeczna drużyna, bez Lionela Messiego, który został zawieszony przez klub za podróż do Arabii Saudyjskiej, potrzebuje jeszcze siedmiu punktów, aby zagwarantować sobie rekordowy 11. tytuł we Francji.

Drużynę gości w ósmej minucie na prowadzenie wyprowadził Mbappe, a drugiego gola tuż przed upływem godziny dołożył Vitinha.

Kontaktową bramkę dla Troyes w 83. meczu zdobył Xavier Chavalerin, ale trzy minuty później Fabian Ruiz przywrócił PSG dwubramkowe prowadzenie, ustalając jednocześnie wynik całego spotkania.