PSG grało słabo, ale pokonało Strasbourg i pozostaje poza zasięgiem w Ligue 1

PSG pokonało Strasbourg pomimo słabego występu
PSG pokonało Strasbourg pomimo słabego występuAFP
PSG pokonało w piątek Strasbourg 2:1 w meczu 20. kolejki Ligue 1 na Stade de la Meinau w Strasbourgu. Liderzy ligi francuskiej wykorzystali błędy w defensywie gospodarzy i odnieśli zwycięstwo. Zwycięskie bramki zdobyli Kyllian Mbappé i Marco Asensio.

Mistrzowie wszech czasów francuskich rozgrywek, PSG, umocnili się na szczycie Ligue 1 i co najmniej utrzymają sześciopunktową przewagę nad zajmującą drugie miejsce Niceą. Drużyna trenowana przez Luisa Enrique nie przegrała od 7 listopada, kiedy to została pokonana przez AC Milan w Lidze Mistrzów. Strasbourg zajmuje z kolei 10. miejsce w tabeli z 25 punktami na koncie.

Pomimo zwycięstwa, PSG przeciwko Strasburgowi nie pokazało zbyt wiele. Odsłonięci, ledwo uniknęli straty bramki na mniej niż trzy minuty po rozpozęciu. Gianluigi Donnarumma musiał wykonać dwie bardzo solidne obrony, aby utrzymać wynik 0:0. Co więcej, Paryżanie nie wykorzystali następnie rzutu karnego. Kyliana Mbappé powstrzymał marokański bramkarz Alaa Bellaarouch.

Bramkarz Strasburga zmienił się jednak z bohatera w czarny charakter. Po jego nieudolnym wybiciu Marco Asensio odzyskał posiadanie piłki i uruchomił Mbappé. Tym razem pomyłki być nie mogło. Gospodarze nadal tworzyli więcej sytuacji, ale przed przerwą nie zdołali wyrównać.

Wkrótce po wznowieniu gry PSG powiększyło swoje prowadzenie po kolejnym błędzie Strasburga. Mbappé odwdzięczył się asystą Asensio, a Hiszpan spokojnie strzelił drugiego gola. Gospodarze wyrównali za sprawą Dilane'a Bakwy, ale nie mieli wystarczającej jakości, by wyrównać.