PSG w ostatnim meczu sezonu przegrywa z Clermont, Nantes zostaje w Ligue 1

PSG w ostatnim meczu sezonu przegrywa z Clermont, Nantes zostaje w Ligue 1AFP
Mistrz kraju, Paris Saint-Germain, pożegnał się z Leo Messim i Sergio Ramosem porażką. Zespół ze stolicy Francji w ostatnim spotkaniu sezonu uległ Clermont Foot 2:3. Ciekawie działo się na dole tabeli Ligue 1.

Mecz rozgrywany na Parc des Princes rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w 16. minucie wynik spotkania otworzył Sergio Ramos. Hiszpański obrońca, który odchodzi z PSG, w swoim stylu popisał się dokładnym uderzeniem głową. Kilka chwil później prowadzenie podwyższył Kylian Mbappe. Jednak w dalszej fazie rywalizacji bramki zdobywali już tylko goście, a wygraną Clermont Foot w 63. minucie spotkania zapewnił Grejohn Kyei.

Całe spotkanie w barwach drużyny Pascala Gastiena rozegrał Mateusz Wieteska, który niedawno otrzymał powołanie od Fernando Santosa. Jego zespół na koniec sezonu zajął ósme miejsce w tabeli.

Dzięki skromnej wygranej 1:0 ze zdegradowanym już Angers utrzymanie w Ligue 1 zapewniło sobie Nantes. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Ignatius Ganago. Z ligi spadło natomiast Auxerre, które uległo RC Lens 1:3.

Pomeczowe oceny piłkarzy
Pomeczowe oceny piłkarzyFlashscore

Po ostatniej kolejce rozczarowani są z pewnością kibice i piłkarze AS Monaco. Klub z Księstwa przegrał bowiem z Toulouse 1:2 i zmarnował szansę na zajęcie piątego miejsca, ostatniego premiowanego występem w europejskich pucharach. W kwalifikacjach do Ligi Konferencji zagra natomiast Lille.