Portugalia wygrywa przekonująco nawet bez Ronaldo. Retegui zapewnia zwycięstwo Włochom

Rafael Leão sprawił, że zapomnieliśmy o nieobecności Ronaldo.
Rafael Leão sprawił, że zapomnieliśmy o nieobecności Ronaldo.TASR
Piłkarze Portugalii pokonali Szwecję 5:2 w czwartkowym meczu towarzyskim. Gospodarze mieli mecz w swoich rękach, prowadząc 3:0 już w połowie spotkania. Włosi długo się męczyli, ale ostatecznie pokonali Wenezuelę 2:1.

Dla Portugalii mecz ten był przygotowaniem do EURO. Zdominowali oni grupę kwalifikacyjną J bez straty punktu, wygrywając ją z ośmiopunktową przewagą nad zajmującą drugie miejsce Słowacją. Trener ekipy Selecao, Roberto Martínez, oszczędził w Guimaraes kilku podstawowych zawodników, w tym Cristiano Ronaldo.

Ten ma wystąpić dopiero w przyszłym tygodniu w kolejnym spotkaniu przygotowawczym ze Słowenią. Reprezentacja Słowenii zremisowała w czwartek 2:2 z Maltą.

Reprezentacja Rosji odniosła gładkie zwycięstwo 4:0 nad Serbią w Moskwie, był pierwszy mecz gospodarzy przeciwko członkowi Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) od listopada 2021 r. Kluczowy moment nastąpił w 21. minucie, kiedy obrońca gości Milan Gajic faulował zawodnika gospodarzy Daniila Chlusevica w szesnastce, otrzymał czerwoną kartkę, a późniejszy rzut karny został zamieniony na gola przez Antona Miranczuka. Rosjanie wykorzystali przewagę liczebną i strzelili jeszcze trzy gole.

UEFA zawiesiła Rosyjską Federację Piłkarską po rozpoczęciu wojny na Ukrainie w lutym 2022 roku, uniemożliwiając reprezentacji rozgrywanie meczów o punkty. Zespół trenera Walerija Karpina rozegrał towarzyskie mecze w ciągu ostatnich dwóch lat, ale do tej pory nie rywalizował z europejskimi przeciwnikami.

Po raz pierwszy od czerwca 2005 roku Włosi wrócili do USA, gdzie na Florydzie czekało ich przygotowawcze starcie z Wenezuelą. W ostatnim, prawie 20 lat temu, zremisowali 1:1 z Ekwadorem pod wodzą Lippiego. Tym razem Spalletti poprowadził swoją drużynę do triumfu 2:1. Obie bramki zdobył Retegui.