Usma i Caicedo dały Kolumbii zwycięstwo 2:0 w meczu z Koreą Południową

Radość Liny Caicedo po strzelonym golu
Radość Liny Caicedo po strzelonym goluAFP
Catalina Usme i Linda Caicedo zdobyły bramki, dając Kolumbii zwycięstwo 2:0 nad Koreą Południową w meczu pierwszym wtorkowym meczu mistrzostw świata kobiet.

Catalina Usme strzeliła gola z rzutu karnego w 30. minucie, który został podyktowany po zagraniu piłki ręką. Kolumbijka pokonała bramkarkę Yoon Younggeul, strzelając płasko w lewą stronę.

Linda Caicedo, 18-letnia zawodniczka Realu Madryt, podwoiła prowadzenie Kolumbii dziewięć minut później. Wykonała bardzo dobrą akcję indywidualną, oddała strzał zza pola karnego, który Yoon miała na ręce, ale nie miała siły, by posłać go nad poprzeczką. Piłka wpadła do siatki, ku uciesze żółto ubranych kolumbijskich kibiców na Sydney Football Stadium.

Urodzona w USA koreańska nastolatka Casey Phair została najmłodszą zawodniczką, która zagrała w kobiecych mistrzostwach świata, wchodząc na boisko w 78. minucie, zaledwie 26 dni po swoich 16. urodzinach.

Był to ostatni mecz pierwszej kolejny fazy grupowej i 300. mecz w historii kobiecych mistrzostw świata.