Low, zapowiada powrót do piłki nożnej. "Nie jestem zainteresowany Bayernem"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Low, zapowiada powrót do piłki nożnej. "Nie jestem zainteresowany Bayernem"
Joachim Low
Joachim Low
AFP
Joachim Low, mistrz świata jako trener reprezentacji Niemiec w 2014 roku, ogłosił swój powrót do piłki nożnej.

Po około dwuipółletniej przerwie Joachim Low potwierdził, że byłby skłonny przejąć drużynę latem po zakończeniu obecnego sezonu. Niemiecki trener ma na celowniku Mistrzostwa Świata w 2026 roku, co wskazuje, że Low jest gotowy, aby ponownie zostać trenerem reprezentacji narodowej.

"Nie jestem na piłkarskiej emeryturze, ale akceptuję coś tylko wtedy, gdy jestem w 100 procentach przekonany. W tej chwili taka oferta nie nadeszła. Teraz moim celem są mistrzostwa świata w 2026 r. (...) Jestem naprawdę otwarty na to od przyszłego lata, a potem przeanalizuję dostępne opcje" - powiedział Joachim Low, według Bild.

"Nie byłbym zainteresowany Bayernem Monachium"

"Bayern prawdopodobnie nie jest zainteresowany moją osobą jako trenerem. Ja również nie byłbym zainteresowany Bayernem Monachium. Od dawna jestem trenerem reprezentacyjnym i zawsze mówiłem, że praca trenerska tutaj w Niemczech nie wchodzi dla mnie w rachubę" - dodał Low.

Low w swojej karierze trenerskiej prowadził sześć drużyn klubowych: Stuttgart (Niemcy), Fenerbahce (Turcja), Karlsruher (Niemcy), Adanaspor (Turcja), FC Tirol (Austria) i Austria Wiedeń (Austria).

Po tych doświadczeniach Low został trenerem kadry Niemiec na długi czas: od 2006 do 2021 roku. W ciągu 15 lat pracy w Panzers Niemiec zdobył dwa trofea: Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii i Puchar Konfederacji 2017.