Piękne trafienie Xhaki, błąd Zentnera. Bayer wygrywa z Mainz i ma już 11 punków przewagiProfimedia
Bayer Leverkusen pokonał przedostatnią drużynę Mainz 2:1 w 23. kolejce niemieckiej Bundesligi i prowadzi w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Gospodarze strzelili dziś gola w 33. meczu z rzędu, co nie udało się wcześniej żadnej drużynie Bundesligi.

Podopieczni trenera Xabiego Alonso wygrali czwarty ligowy mecz z rzędu dzięki dwóm strzałom z dystansu. Pierwszy z nich w 3. minucie dał Bayerowi prowadzenie za sprawą kapitana Aptekarzy Granita Xhaki, ale Dominik Kohr wyrównał pięć minut później strzałem głową.

Zwycięstwo gracze z Leverkusen uzyskali po błędzie bramkarza gości Robina Zentnera, który w 68. minucie niepewnie wybronił pozornie mało groźny strzał Roberta Andricha. Dziesięć minut przed końcem, Jessic Ngankam ostudził nadzieje Mainz na wyrównanie ostrym faulem, za który został ukarany czerwoną kartką.

Zajmujący drugie miejsce w Bundeslidze Bayern spróbuje zmniejszyć deficyt do lidera w sobotnim meczu z Lipskiem. Monachijscy giganci byli poprzednimi rekordzistami w rozgrywkach z 32 meczami bez porażki w okresie od grudnia 2019 r. do września 2020 r.