Grali grupowi rywale Polaków na mundialu do lat 17. Senegal wygrał z Argentyną

Grali grupowi rywale Polaków na mundialu do lat 17. Senegal wygrał z ArgentynąProfimedia
Senegal pokonał 2:1 Argentynę i ustawił się w komfortowej sytuacji w grupie w kontekście walki o awans do fazy pucharowej. Wcześniej w tej samej grupie Polska przegrała 0:1 z Japonią.

Drużyna z Afryki wcale nie była faworytem, ale spotkanie z Argentyną okazało się popisem ze strony Amary Dioufa, który miał na swoim koncie dublet już po pierwszej połowie. Najpierw trafił w 6., a potem w 38. minucie spotkania.

Napastnik Senegalu to jedna z największych gwiazd mistrzostw świata do lat 17, a jednocześnie jeden z najmłodszych zawodników turnieju. Ma zaledwie 15 lat, a na koncie ma już tytuł króla strzelców tegorocznego Pucharu Narodów Afryki do lat 17. Uczęszcza on do tej samej akademii, z której wywodzą się Sadio Mane czy Ismaila Sarr, a jego nazwiska mają w swoich notesach dyrektorzy największych klubów - Manchesteru United, Arsenalu czy Realu Madryt.

Argentyńczycy robili co mogli, by powalczyć choćby o punkt. Przez całe spotkaie wypracowali sobie więcej okazji bramkowych i mieli więcej celnych strzałów na bramkę, ale mimo to na honorowe trafienie było ich stać dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.